Nemzetközi kézilabda tornát rendeztek a hétvégén Békéscsabán

A szombati és a vasárnapi napon rendezték meg az AEGON Nemzetközi tornát három csapat részvételével a házigazda Eubility-Group Békéscsaba Előre NKSE a román bajnok Ramnicu Valcea és a szerb bajnok ZORK Jagodina csaptak össze a két nap folyamán

2019.08.17 11:00

Eubility-Group Békéscsaba Előre NKSE-Ramnicu Valcea 27-27 (15-14)

Meglepő módon az első perctől kezdve a Békéscsaba vette kezébe az irányítást az első perctől kezdve és ez az egész mérkőzésen megmaradt szinte hiszen a román bajnok mindössze csak kétszer vezetett 10-9nél és az utolsó percben.

A nézők mind a két oldalon láthattak szép támadásokat ezzel együtt szép gólokat is.

Mind a két csapat keményen védekezett az első perctől az utolsóig.

2019.08.17 18:00

Ramnicu Valcea-ZORK Jagodina 27-16

A mérkőzést eredetileg 17 órától rendeztèk volna meg de a román bajnok kérésére egy órával elhalasztották a kezdést.

A Valcea a délelőtti kisebb fiaskó után összeszedte magát végig a kezében tartva a mérkőzést simán felülmúlta a szerb bajnokcsapatot. Ezzel sejteni lehetett hogy a trófea a Valcea együtteséhez kerül.

2019.08.18 11:00

Eubility-Group Békéscsaba Előre NKSE-ZORK Jagodina 29-25 (15-9)

A házigazda ott folytatta ahol a szombati napon abbahagyta. Végig a saját kezében tartotta a mérkőzést a szerbek egyszer sem vezettek a mérkőzés folyamán azonban ez is kevés volt hogy otthon tartsák a kupát jobb gólkülönbséggel a Valcea együttese lett a torna győztese.

A torna vègeredménye:

1.Valcea 2 mérkőzés 54 dobott gól-43 kapott gól +11 3 pont

2.Békéscsaba 2 mérkőzés 56-52 +4 3 pont

3.Jagodina 2 mérkőzés 41-56 -15 0 pont

Különdíjasok:

Legjobb kapus: Batinovic Marta (Ramnicu Valcea)

Legtechnikásabb játékos: Tatar Adrijana (ZORK Jagodina)

A torna gólkirálynője: Marincsák Nikolett (Eubility-Group Békéscsaba Előre NKSE)

Írta: Moldovány Miklós