Nem forgott veszélyben a Ferencváros győzelme

A meteorológiai nyár utolsó napján, Augusztus 31-én felsőházi rangadót rendeztek az Érd Arénában. A hazai csapat az FTC – Rail Cargo Hungaria együttesét látta vendégül az első forduló szombati játéknapján.

Az előző kiírás negyedikje a tavalyi ezüstérmes Fradit fogadta otthonában. Mindkét csapatól elmondható, hogy a nyáron volt némi jövés-menés a kereteket illetően. Távozott Érdről a francia balszélső, Coraline Lassource, az Ő pótlására Bízik Réka érkezett (Mosonmagyaróvárról.  A magyar bajnokság gólkirálynője, a szerb válogatott jobbszélső Katarina Krpez-Slezák a bajnokság kezdete előtt nemsokkal jelentette be, hogy anyai örömök elé néz. Az Érd nem tétlenkedett: nem kisebb nevet igazoltak erre a posztra, mint az egykor a világ legjobbjának is megválasztott Alexandra do Nascimentot.  Szintén új játékos a 185 centiméter magas balátlövő, Termány Rita.

Vendég részről a csapat egyik motorját búcsúztatták az előző idényben: a spanyol Nerea Pena Siófokra igazolt. Szintén a Balaton partjára költözött a hálóőr Szikora Melinda. Győrbe szerződött a magyar válogatott jobbszélső, Faluvégi Dorottya, Farkas Kata pedig Orosházán folytatja a játékot. Szintét a távozók névsorát erősíti Bobana Klikovac is. Két új játékost kell beépítenie Elek Gábornak a játékba: érkezett a norvég irányító, Emilie Christensen, illetve visszatért kölcsönjátékából a hazai nevelésű Bánfai Kíra.

A két együttes nemrég felkészülési mérkőzésen csapott össze, akkor 29 – 29 –es döntetlen született. Ilyen előzmények után várhattuk ezt a mai rangadót.

A mérkőzésről:

A Ferencváros kezdte meg az összecsapást, ami meglehetősen gyors tempóval indult: az eredményjelzőn már öt és fél perc után 3 – 3 állt, miközben Janurik és Bíró is védtek több pontatlan lövést. Ezt követően a vendégek megrázták magukat, és Snelder, Klujber illetve Háfra vezérletével fokozatosan elléptek a narancsmezesektől. A kilencedik percben Klujber hetest harcolt ki, amit Ő maga lőtt be. Egy perccel később betörésből talált be, 3-8-ra módosítva az állást. Miután a 11. percben a sokadik összeszedett kipattanó után Háfra lőtt gólt, Szabó Edina kikérte első idejét. Pályán köszönthettük a térdszalag-szakadásból visszatért Kisfaludy Anettet. Nascimento hetesekkel igyekezett korrigálni: a félidő derekán 7 – 14-nél tartottak a csapatok. A Fradi védelmében a Snelder – Pásztor tengely remekül muzsikált. Alaposan megszűrték a hazaiak támadásait, közben elől Háfra volt különösen elemében. Szabó Edina ismét időkéréshez volt kénytelen folyamodni. Őt idézzük: „Egy kicsit bemelegítek és erősebbet dobok nálatok…” Ahogy véget ért a tanácskozás, Nacimento talán a mérkőzés legszebb gólját lőtte: kiszorított helyzetből, jobbszélről lőtt gyönyörű cundert. Megtorpanást láthattunk az FTC játékában: technikai hibák, meggondolatlan döntések és pontatlan lövések sorozata következett. A játékrész utolsó találatát Tóth Gabriella szerezte, a félidő végén 12 – 17-el vonultak pihenőre a csapatok.

A második 30 perc elejét szintén pulzáló játék jellemezte: Szemerey Zsófi hetest védett, majd Foggea is, utóbbi esetnél Klujber belőtte a kipattanót. Háfra három perc alatt két bombát lőtt, érdi részről Jovana Kovacevic jött bele a lövöldözésbe. A 35. percben 14 – 20, a 40.-ben 17 – 22 volt az állás. Négy találatra zárkóztak Kisfaludyék, ekkor Elek Gábor kikérte maga idejét.  Bíró fontos pillatokban védett kiválóan, útját állva a további felzárkózásnak. Úgy tűnt, hogy az FTC – Rai Cargo Hungária végleg eldönti a küzdelmet, 7 és 8 is volt már közte. Pályára lépett Emilie Cristensen. Nem tétlenkedett, két gólpasszt osztott ki zsinórban. Egyre -másra pörögtek a gólt érő támadások, Kovacevic ötödikje után 21 – 28-al fordultak a véghajrára a felek. Christensen maga is betalált, ezután a hazaiak nagy levegőt vettek, még utoljára lendületbe jöttek. Janurik félelmetes pontossággal indította a fiatal Schatzl Nataliet, Ő pedig csodálatos mozdulattal fejezte be a helyzetet. Janurik Kinga még védett párat, végül Tóth Gabriella sokadik gólja állította be a végeredményt.

Érd – FTC: 28 – 31.

Gólszerzők:

Érd: Kovacevic 6, Tóth 6, Nascimento 6(2), Szabó 4(2), Schatzl Nat. 2, Kiss N. 1, Lavko 1, Bízik 1, Jerabkova 1

Fradi: Háfra 10, Klujber 8(1), Kovacsics 4, Snelder 4, Schatzl Nad. 1, Klivinyi 1, Christensen 1, Bánfai 1, Lukács 1

Írta: Ficzere Péter

Borítókép: 24.hu