A hét női mérkőzései, összefoglaló. 1. rész

Heti rovatot kezdünk, amelyben a női NBI mérkőzéseivel, történéseivel foglalkozunk. Az összefoglalót mindig vasárnap este olvashatják a kedves  követőink.

2019.08.29 csütörtök

Szent István SE-DVSC Shaeffler 24-33 (10-17)

Az újonc csapat vegyes érzelmekkel zárhatja a mérkőzést hiszen a Debrecen az első félidőben eldöntötte a mérkőzést a másodikban azonban gyakorlatilag egyenrangú ellenfelek voltak.

Legjobb góllövők: Monori Orsolya 7 ill. Kovàcs Anna 7

2019.08.30 péntek

Kisvárda Master Good SE-Szombathelyi KKA 25-23 (12-13)

A másik újonc csapat is bemutatkozott és a Szombathely is vegyes érzelmekkel hagyhatta el a pályát hiszen végig a Kisvárda nyomában volt olykor-olykor bravúros kapusteljesítménnyel mind a két oldalon. Mind a két oldalon 40%-ot közelítette a védések aránya.

Legjobb góllövők: Radojevic Tamara 9 ill. Gorilska Liliia 6

Alba Fehérvár KC-Motherson Mosonmagyaróvár 29-27 (12-13)

Igazi támadókézilabdát láthattunk mind a két oldal részéről de leginkább a második félidőben. A vendégek az első félidőben végig vezettek és nagyon sokáig közel álltak a győzelemhez azonban az Alba jobban hajrázott így a kettő pontot otthon tudták tartani

Legjobb góllövők: Mendy Claudine 8 ill. De Souza Caroline 7

2019.08.31 szombat

Érd-FTC Rail Cargo Hungaria 28-31 (12-17)

A Ferencváros az egész mérkőzésen magabiztosan vezetett így megérdemelten szerezte meg a kettő bajnoki pontot. Gyakorlatilag az egész mérkőzésen 5 gólon kívül tartotta házigazdát.

Legjobb góllövők: Alexandra Nascimento, Jovana Kovacevic, Tóth Gabriella 6-6 ill. Háfra Noémi 10

Váci NKSE-MTK Budapest 31-21 (18-11)

A hazaiak magabiztosan végig vezetve tudták megnyerni a mérkőzést az MTK csak 10 percig tudta tartani a lépést.

Legjobb góllövők: Kuczora Csenge 8 ill. Tóth Eszter 7

Békéscsabai ENKSE-DKKA 27-29 (14-15)

Tovább folytatódik a Békéscsaba vesszőfutása hiszen zsinórban a tizenegyedik mérkőzést veszítették el a bajnokságban. A Dunaújváros nagyon sokáig hátrányban játszott de végül a hajrát jobban bírták így megérdemelten nyertek

Legjobb góllövők: Kopecz Barbara 12 ill. Szalai Babett, Sirián Szederke 6-6

2019.09.01

Győri Audi ETO KC-Siófok KC   27-24 (17-13)

A győriek ott folytatták ahol az elmúlt szezonban abbahagyták ismét nyerni tudtak. A mérkőzés folyamán a Balatonpartiak sokszor megszorongatták a házigazdát. A mérkőzés igazi kupagyőztesek csatáját hozta.

Legjobb góllövők: Hansen Anne Mette 6 ill. Aoustin Camille 7

A bajnokság góllövőlistájának élmezőnye:

1.Kopecz Barbara (Békéscsaba) 12 gól

2.Háfra Noémia (FTC) 10 gól

3.Radojevic Tamara (Kisvárda) 9 gól

4.Klujber Katrin (FTC) Kuczora Csenge (Vác) Mendy Claudine (Alba Fehérvár 8-8 gól

Írta: Moldovány Miklós