Újabb Fradi–siker a Népligetben. A Kisvárda nem okozott gondot Lukácséknak

A 2019 / 20 –as idény következő fordulójához érkeztünk, amelynek pénteki játéknapján három mérkőzést is rendeztek. A Fradi otthon fogadta a Kisvárdát, és felemás játékkal, de magabiztosan győztek.

A zöld-fehér hazaiak eddig két győzelemmel büszkélkedhetnek. Először Érdre utaztak, ahol 28 – 31-es végeredménnyel zártak, ezt követően pedig az MTK-t fogadták (36 – 22) . A két mérkőzés után Klujber Katrin 17, Háfra Noémi 14, Danick Snelder 10 góllal állnak a házi góllövőlista dobogóján.

Az alaposan átalakult Kisvárda eddig egy meccset játszott a bajnokságban, 25 – 23-ra legyőzték a frissen feljutó Szombathelyet. Ekkor Tamara Radojevic 9, Veronika Habánková 5 találattal hívták fel magukra a figyelmet.

Pörgősen indult a mérkőzés, bő egy perc alatt két hazai és egy vendég gól is született. Pontatlanságok sorát láthattuk ezután, majd az FTC őrült sebességre kapcsolt. Schatzl és Lukács  nagyon erősen kezdtek. A villámgyors indítások és szélsőgólok után, a 11. minutumban már 6  találat volt a felek között (10-4). Bakó Botond időt is kért, azonban a tendencia nem változott: a vendégek részéről a születésnapos Radojevicen kívül más nem igazán vette fel a találkozó tempóját. Az első félidő derekán 13-5 volt az állás. A Kisvárda jobbszélsője, Udvardi Laura közben megszerezte második szélsőgólját, mind a kettő nagyon szépre sikerült. Miközben Pásztor Noémivel remekül működött a Ferencváros védekezése, támadásban tovább hengereltek. A 10 gólos gólos különbséget a fiatal Tóth Nikolett állította be, 19-9-nél. Schatzl Nadine nyolcadik sikeres helyzete után pár góllal közelebb lépett a KKC, köszönhetően a bomba formában játszó Tamara Radojevicnek.  Félidő: 20 – 13.

A második játékrész úgy általában alacsonyabb színvonalon zajlott. Több volt a pontatlan befejezés, elég sok technikai hibát vétett mindkét együttes. Az első félidőben szárnyaló Schatzl és Lukács helyett Márton és Bánfai érkeztek a szélekre, rögtön be is találtak mindketten. A vendégek részéről a horvát Milanovic Litre vétette észre magát: hetest harcolt ki, nem sokkal később beállóból gólt is lőtt. Meglehetősen pangó játékot láthattunk, Elek Gábor időkérés mellett döntött. Az elbeszélgetést követő első akcióból Háfra Noémi bődületes átlövést ragasztott, összességében azonban nem lett pulzálóbb a játék. Visszaállt Lukács Viktória jobbszélre, ő hozta azt, amit az első harminc percben. Hat perccel a lefújás előtt még Bakó Botond is letette a T-betűt, 29 -21 volt látható ekkor az eredményjelzőn. Radojevis gólerős játékába és Lajtós Nóra védéseibe kapaszkodhatott a Várda, az utolsó góljukat a friss igazolás, Tena Petika bombázta. Végeredmény: 30 – 22.

Gólszerzők

FTC- Rail Cargo Hungaria: Lukács 9, Schatzl 8, Háfra 5, Márton 2, Tóth N. 2(1), Snelder 1, Klujber 1, Christensen 1, Bánfai 1

Kisvárda Master Good SE: Radojevic 10(2), Milosevic 3, Udvardi 2, Petika 2, Habánková 2, Milanovic Litre 1, Siska 1, Dudás 1

Borítókép: Forrás: EHFTV