Férfi BL: A Kielce az utolsó másodpercben egyenlített a Kiel otthonában! Elképesztő mérkőzés volt!

A férfi Bajnokok Ligájában a hét mérkőzése a THW Kiel – Kielce mérkőzés volt.

A Kiel jó főpróbát tartott, hiszen derbit nyert a német bajnok Flensburg ellen. A Kielce egyelőre még találkozott nagyon erős ellenféllel, így a mérkőzés előtt inkább a hazaiak számította esélyesnek. Érdekes volt, hogy Andreas Wolff, a német válogatott hálóőre új csapatában első meccsét játszotta a Bajnokok Ligájában, pont előző egyesülete, a THW Kiel ellen.

A Kielce nem így gondolta, és bátran kézilabdázva használták ki a hazaiak hibáit. Az első félidő végére egy gólos vezetésre tettek szert. 14-15 volt az állás 30 perc játék után.

A második félidő Kielce góllal kezdődött, de a Kiel összeszedettebben játszott, és ledolgozta a hátrányát, sőt a vezetést is át tudták venni. A feszültségről mindent elmond, hogy a német válogatott Pekeler egy labdáért ellökte Wolffot, amiből kisebb tumultusjelenet alakult ki.

A két csapat teljesen fej-fej mellett volt, a 47. percben 22-22 volt az állás. Ekkor Dahmkét, a németek balszélsőjét – teljesen jogosan – már kizárták a játékvezetők.

Döntő fontosságú volt az 50. perc, ahol a vendégek kettős emberhátrányban voltak, a Kielnek labdája volt a vezetéshez, de eladták, és a Kielce lőtt indításgólt. Ezzel 24-25 volt az állás.

A Kiel ezután emberhátrányból lőtt gólt, és át tudták venni a vezetést, öt perccel a vége előtt 26-25 állt az eredményjelzőn. A Kiel a hazai pálya minden előnyét élvezte, és az utolsó percekben két gólos előnyt tudtak kialakítani. Csak Wolffon múlt, hogy még nem tudthatta magáénak a biztos két pontot a hazai csapat.

A Kielce természetesen nem adta fel, és emberhátrányból is visszajöttek a mérkőzésbe. Három perccel a vége előtt 27-27 volt az állás. A ma szuper napot kifogó Weinhold bombázott a kapuba, de erre még volt válasza a vendégeknek. 28-28.

Pekeler góljával egy gólos vezetéssel érkeztek az utolsó másfél percbe a csapatok. Egy labdaelvesztés után a németek kettővel mentek. 18 másoderccel a vége előtt a lengyelek lőttek egy gólt, és emberfogásra rendezkedtek be, ekkor Jicha kikérte az idejét. Zarabec ziccerét Wolff védte, öt másodperc volt még hátra, amikor Dujsebajev kért időt. A fiatal Dujsebajev nem “cicózott”, egy másodperccel a vége előtt betalált! Döntetlen!

Küzdelmes mérkőzés volt, úgy gondolom, igazságos döntetlen.

A végeredmény Kiel – Kielce: 30-30.

Borítókép: THW Kiel