Női NBI: a hét mérkőzései. Összefoglaló. 3. rész. Meglepő Ferencváros döntetlen

Heti rovatot kezdünk, amelyben a női NBI mérkőzéseivel, történéseivel foglalkozunk. Az összefoglalót mindig vasárnap olvashatják a kedves  követőink.

2019.09.10 kedd

FTC Rail Cargo Hungaria-DVSC Schaeffler 30-30 (15-13)

Megszületett az új idény első döntetlenje is. A Ferencváros most is elérte a harminc gólt, azonban ez most kevés volt a győzelemhez. Az első félidőben ők, míg a második játékrészben a Debrecen nőtt ellenfele fölé, így végül igazságos döntetlen született.

Legjobb góllövők: Klujber Katrin 11 ill. Bulath Anita 7

2019.09.11 Szerda

Siófok KTC KFT-Kisvárda Master Good SE 26-17 (13-11)

Nem sok gólt láthattak a nézők ezen a mérkőzésen, hiszen a csapatok inkább a védekezésüket csillogtatták. Az első félidőben egyenrangú ellenfelek voltak a csapatok, azonban a Siófok a második játékrészben feljebb kapcsolt védekezésben, így csak hat gólt engedtek a vendégeknek.

Legjobb góllövők: Aoustin Camille, Niombla Gnonsiane 6-6 ill. Milosevic Tímea 5

2019.09.13 péntek

FTC Rail Cargo Hungaria-DKKA 31-23 (13-12)

Nagyon sokáig döcögött a Ferencváros támadása, a vendégek masszívan ellenálltak, de ez fordítva is igaz volt. A hazaiak elképesztő hajrát produkáltak, a 45. percben még 18-18 állt az eredményjelzőn és végül magabiztosan nyertek.

Legjobb góllövők: Kovacsics Anikó 8 ill. Szekerczés Luca 4

Alba Fehérvár KC-Győri Audi Eto KC 22-28 (9-13)

Az Alba gyakorlatilag tartotta végig a lépést a bajnoki címvédővel, erősségüket maximálisan kihasználták, a góljaik több mint felét az átlövők szerezték. A bajnok továbbra sem talál legyőzőre.

Legjobb góllövők: Mendy Claudine 7 ill. Nze-Minko Estelle 7

2019.09.14 szombat

Érd-MTK Budapest 36-24 (18-14)

Az első félidőben mèg egyenrangú ellenfélként voltak a pályán, azonban a hajrában a hazaiak felülmúlták ellenfelüket, így magabiztosan tudták otthon tartani a bajnoki pontokat.

Legjobb góllövők: Jerabkova Marketa 6 ill. Tóth Eszter 7

Eubility Group Békéscsabai ENKSE-Motherson Mosonmagyaróvár 25-27 (13-16)

Elképesztően fordulatos mérkőzésen végül a vendégek örülhettek a győzelemnek, amivel rögtön a középmezőnyben találták magukat. A Békéscsaba elszenvedte sorozatban a tizenharmadik bajnoki vereséget is, amivel nehéz helyzetbe hozta magát.

Legjobb góllövők: Kovács Anett 6 ill. Hudák Anette Emma, Katona Flóra 6-6

Váci NKSE-DVSC Schaeffler 26-30 (14-16)

A szombati egyik legjobban várt mérkőzése volt. Ahol a nézők nem is csalódtak a csapatokban. A Debrecen végig vezetett szinte a mérkőzésen, azonban csak a mérkőzés végén lehetettek biztosak a győzelmükben, hiába vezettek a mérkőzés több periódusában is 5-6 góllal is akár.

Legjobb góllövők: Lakatos Rita 9 ill. Bulath Anita 7

Szent István SE-Szombathelyi KKA 24-28 (13-14)

Az újoncok csatáját ezúttal a vendégek nyerték. Bár nem kerültek messze a kieső helytől, de egyelőre biztonságot nyújt számukra ez a győzelem, a hazaiak pedig ezzel sereghajtóvá váltak. A mérkőzésen először a vendégek a 13. percben tudtak vezetni, amit utána ki sem adtak a kezükből, ennek ellenére meg kellett küzdeniük a győzelemért, mert a hazaiak végig a nyakukon loholtak.