NŐI NBI: A hét mérkőzései. Összefoglaló. 4. RÉSZ. Döntetlenek hete

Heti rovatunkban a női NBI mérkőzéseivel, történéseivel foglalkozunk. Az összefoglalót mindig vasárnap olvashatják a kedves  követőink.

2019.09.18 szerda

Győri Audi Eto KC-Váci NKSE 33-24 (16-15)

Bizony a bajnoknak is nagyot kellett küzdenie a két pontért, annak ellenére hogy kilenc góllal tudtak nyerni. A váci lányok nagyon sokáig állni tudták a sarat, sőt az első félidő 20. percéig vezetni is tudtak. Azonban az idő előrehaladtával felőrölte őket a házigazda, és végül sima győri siker lett a vége.

Legjobb góllövők: Nze-Minko Estelle 8 ill. Kácsor Gréta 8

DVSC Schaeffler-Eubility Group Békéscsabai ENKSE 32-30 (15-14)

Rangadó volt a javából ez a mérkőzés, hiszen gyakorlatilag egymást valtogatták a gólok, és mind a két csapat többször is vezetett a mérkőzésen. A hazaiak ezzel a győzelemmel inkább már előrefele nézegethetnek mintsem hátrafelé. A vendégek azonban továbbra is pont nélkül kieső helyen állnak, de a végjátékuk sokat javult az első három mérkőzéshez képest.

Legjobb góllövők: Kovács Anna 8 ill. Kopecz Barbara 9

2019.09.20 péntek

Motherson Mosonmagyaróvár-Érd 22-29 (9-11)

Mind két fél jó előjelekkel vágott neki a mérkőzésnek, azonban az első félidőben nem igazán szórakoztatták a nézőket, hiszen az első nyolc percben csak kettő gól született. A hazaiak a már-már jól megszokott kemény védekezésüket alkalmazták. A második játékrészben azonban az idő előrehaladtával nőtt a különbség a vendégek javára, így megérdemelten vitték haza a kettő pontot, amivel továbbra is ragadnak az élmezőnyre.

Legjobb góllövők: Lancz Barbora 6 ill. Jerabkova Marketa 7

2019.09.21 szombat

Siófok KTC KFT-FTC Rail Cargo Hungaria 31-31 (19-18)

Őrült mérkőzés. Jellemezhetnénk így is a hétvége rangadóját, hiszen gyakorlatilag minden megtörtént ami a kézilabdában megtörténhet. A hazaiak jobban kezdték a mérkőzést, aminek meg is lett az eredménye a 15. percben már öt góllal ment a Siófok, azonban a félidő végére visszajöttek a vendégek. A második félidőben gyakorlatilag ugyanezt láthattuk, csak fordított volt a forgatókönyv: a vendégek vezettek öt góllal, amit a hazaiak kiegyenlítettek, így igazságos pontosztozkodás lett a vége.

Legjobb góllövők: Kobetic Andrea 9 ill. Háfra Noémi 7

Kisvárda Master Good SE-Szent István SE 30-27 (18-10)

Ha valaki csak a végeredményt nézi meg azt is mondhatja, hogy izgalmas mérkőzésen nyertek a házigazdák. Azonban a Kisvárda a mérkőzés nagyrészében 7-10 gólos előnnyel vezetett. Az újonc nagyon jól hajrázott, az utolsó tíz percet öt góllal nyerte, azonban ez már kevés volt a pontszerzéshez, így továbbra is sereghajtóak pont nélkül.

Legjobb góllövők: Radojevic Tamara, Dombi Luca 7-7 ill. Aron Andrea 7

Szombathelyi KKA-Alba Fehérvár KC 29-29 (15-14)

Izgalmas mérkőzés egy nagyon értékes pontot gyűjtött be az újonc a bentmaradásért folytatott csatában, míg az Albának továbbra sem igazán megy.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést rögtön négy gólos előnyre tettek szert amit azonban a vendégek gyorsan ki is egyenlítettek a mérkőzés végig azonban ez nem változott így végül döntetlen lett a párharc  vége.

Legjobb góllövők: Bandelier Biljana 7 ill. Walfisch Mercédesz 8

MTK Budapest-DKKA 27-27 (14-15)

Az MTK is értékes egy ponttal gazdagodott, amiért nagyon megküzdöttek. A mérkőzés legnagyobb részében a hazaiak vezettek, azonban a hajrában fej-fej mellett haladtak a csapatok, így itt is igazságos döntetlen született.