A hét női mérkőzései 6. rész. Összefoglaló. Felemás BL-szereplés, a DVSC bejelentkezett az ezüstéremért?

Heti rovatunkban a női NBI mérkőzéseivel, történéseivel foglalkozunk.

Érd-DVSC Schaeffler 29-33 (13-21)

Hiába nyert rangadót az előző játéknapon az Érd, az önbizalommal teli Debrecen ellen már nem bírt. A vendégek gyakorlatilag végig magabiztosan vezettek a mérkőzésen, hiszen helyenként hat-hét góllal is vezettek, de nyolc gól is volt a csapatok között. A hazaiak a végére kezdtek magukra találni, azonban már ez is kevés volt, hogy pontot mentsenek. A Debrecen immáron hat játéknap után pontelőnnyel állnak a tabella második helyén.

Legjobb góllövők: Tóth Gabriella 6 ill. Kovács Anna 6

Eubility Group Békéscsabai Előre NKSE-Győri Audi Eto KC 19-30 (10-13)

A hazaiaknak ezzel a mérkőzéssel egy jó sorozatuk szakadt meg, hiszen harminc mérkőzés eltelte után dobtak húsz gólnál kevesebbet, akkor szintén a mostani ellenfelük ellen történt ez meg. A házigazdák jól tartották a lépést a címvédővel a mérkőzés kétharmadáig. Azonban ahogy a Győrtől már megszokhattuk: rátettek egy lapáttal, és ismét egy magabiztos győzelmet könyvelhettek el.

Legjobb góllövők: Kopecz Barbara 6 ill. Oftedal Stine Bredal 7

Váci NKSE-Szombathelyi KKA 31-28 (14-16)

Az újonc csapat alaposan megnehezítette a hazaiak dolgát, olyannyira hogy az első félidő vége felé négy gólos hátrányba is kerültek. A második félidőben azonban nagy nehézségek árán sikerült átvenni a vezetést, de így sem tudták lezárni a Szombathelyt, így szinte az utolsó pillanatban volt biztossá a hazai győzelem. Nyugodtan mondhatjuk, hogy a Szombathely még sok csapatnak fog kellemetlen pillanatokat okozni a szezonban.

Legjobb góllövők: Kácsor Gréta 10 ill. Mitrovic Ivana 8

Alba Fehérvár KC-Kisvárda Master Good SE 32-25 (14-8)

Ezen a mérkőzésen sem a támadásoké volt a főszerep az első félidőben. Nem sok gólnak örülhettek a kilátogató nézők. A második játékrészben azonban teljesen más játékot láthattak a nézők mind a két oldalon. Az Alba mind a kettőből jobban jött ki, így megérdemelten tartotta otthon a bajnoki pontokat, és kezd felzárkózni az élmezőnyhöz is.

Legjobb góllövők: Mendy Claudine 8 ill. Radojevic Tamara 9

2019.10.10 csütörtök

Szent István SE-Siófok KTC KFT 19-39 (11-22)

Európai kupagyőzteshez méltóan játszott a Siófok ezen a mérkőzésen, és az első pillanattól kezdve magához ragadta a kezdeményezést; pillanatnyi esélyt sem hagyott az újonc csapatnak. A Siófok ezzel a győzelemmel, ha nem is csökkentette a hátrányát a dobogósokkal szemben, tartja a lépést, míg a hazaiak továbbra is sereghajtók pont nélkül.

Legjobb góllövők: Scheffer Zsanett 4 ill. Böhme Simone, Drabik Joanna, Tomori Zsuzsanna 6-6

2019.10.12 szombat

DKKA-Motherson Mosonmagyaróvár 27-20 (14-10)

A DKKA bebizonyította ismét, hogy hazai pályán a hozható mérkőzéseit nagy részben meg is szokta nyerni. Ennek megfelelően is indították a mérkőzést, hiszen rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, és végig magabiztosan vezettek a mérkőzésen úgy, hogy a vendégek egyáltalán nem vezettek.

Legjobb góllövők: Szekerczés Luca 8 ill. Katona Flóra 5

2019.10.13 vasárnap

Szombathelyi KKA-Siófok KTC KFT 26-36 (14-19)

Három napon belül kettő újoncot is legyőzött a Siófok, ami nagyon kellett nekik. A dobogótól már csak egy pontra vannak, igaz egy mérkőzéssel többet is játszottak, mint riválisai. A mérkőzést gyakorlatilag végig vezetve vitte haza a bajnoki pontokat a balatonpartiak. A Szombathely is elégedetten vonulhattak le a pályáról hiszen jól tartották a lépést az EHF kupagyőztessel.

Legjobb góllövők: Varga Nikolett 8 ill. Kobetic Andrea 8

Európai kupákban érdekelt csapataink:

EHF kupa előselejtező

Váci NKSE-Hypo (osztrák) 26-22 (15-11)

A Vác nem lehet maradéktalanul elégedett a mutatott játékával, annak ellenére, hogy négy góllal tudtak nyerni.

Mind a két oldalt technikai hibák jellemezték a játékot a mérkőzés nagyrészében.

Legjobb góllövők: Lakatos Rita 6 ill. Wess Claudia 5

DVSC Schaeffler-Leverkusen (német) 35-27 (16-15)

Debrecenben nagyon várták ezt a mérkőzést, de nagyon úgy tűnt az első félidőben, hogy a bajnoki formát nem tudták átmenteni, annak ellenére hogy egy gólos előnnyel vonulhattak szünetre. Azonban a második félidőben a németeknek megmutatták a debreceni lányok, hogy milyen is egy igazi magyar csapat. Felgyorsították a játékot, könnyű gólokat tudtak szerezni. Nyolc gólos előnnyel utazhatnak Németországba.

Legjobb góllövők: Bulath Anita 7 ill. Huber Svenja 6

2019.10.13 Vasárnap

Női Bajnokok Ligája főtábla

FTC Rail Cargo Hungaria-Metz (francia) 28-34 (16-20)

Ahogy a bajnokságban úgy a Bajnokok Ligájában is beragadt a Ferencváros, és mivel a Podravka megverte a Viperst, így sereghajtóvá vált a csapat a csoportkörben.

Legjobb góllövők: Klujber Katrin 12 ill. Zaadi Deuna Grace 6

Banik Most (cseh)-Győri Audi Eto KC 21-46 (13-23)

Szó szerint hengerelt a BL címvédő. Gyakorlatilag az Eto megdöntötte a saját rekordjait: legtöbb lőtt gól egy mérkőzésen, legnagyobb különbségű győzelem egy Bajnokok Ligája mérkőzésen. A győri lányok az első pillanattól az utolsóig nagy iramot diktáltak, ennek is köszönhetően alakult ki a nagy arányú győzelem.

Legjobb góllövők: Zachova Dominika 5 ill. Stine Oftedal 9