A hét női mérkőzései, összefoglaló. 7. rész. Nemzetközi kupában hibátlanok voltunk!

Heti rovatunkban a női NBI mérkőzéseivel, történéseivel foglalkozunk.

2019.10.15 kedd

Szent István SE-FTC Rail Cargo Hungaria 26-45 (15-20)

Közönségszórakoztató mérkőzés volt a hét első mérkőzése, hiszen több mint hetven gólt láttak a nézők, ami eddig a legtöbb a szezon során egy mérkőzésen.

Az újonc az első játékrészben felvette a Fradi ritmusát, azonban a második félidőben az idő előrehaladtával egyre nagyobb előnyt dolgozott ki a vendégcsapat, így megérdemelten került a kettő bajnoki pont a zöld-fehérekhez.

Legjobb góllövők: Lyngby Cornelia, Aron Andrea, Scheffer Zsanett 4-4 ill. Háfra Noémi 7

2019.10.16 szerda

DVSC Schaeffler-DKKA 24-24 (15-13)

Előzetesünkben azt írtuk, hogy a vendégek akár meg is nehezíthetik a DVSC dolgát. Ez annyira bejött, hogy a második játékrészben a hazaiak futottak az eredmény után. A mérkőzésben az is benne volt, hogy akár a kapusok is eldönthetik a végkimenetelt, de ez is döntetlen lett; olyannyira hogy mind a két oldalt a kapusok harminchat lövésből tizenkettőt védeni tudtak. A Debrecen ezzel elvesztette a második helyét a tabellán.

Legjobb góllövők: Kovács Anna 6 ill. Szekerczés Luca 9

Győri Audi Eto KC-Érd 39-28 (22-16)

A kilátogató nézők nagyon jól szórakoztak a mérkőzésen, hiszen a rangadó ellenére igazi gólparádét hozott az összecsapás.

Az első negyedórában még fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a hazaiak sokáig öt gólon kívül tartották a vendégeket. Ezután az Eto – ahogy az már lenni szokott – rátett még egy lapáttal ,így magabiztos győzelmet aratott, amivel továbbra is őrzi az első helyét a tabellán.

Legjobb góllövők: Brattset Kari 10 ill. Tóth Gabriella 7

2019.10.18 péntek

Motherson Mosonmagyaróvár-MTK Budapest 24-23 (12-15)

Óriási csatában és nagyon kemény mérkőzésen nyert a hazai csapat, hiszen a játékvezetők tizenhárom kettő perces kiállítás mellett kettő pirosat is kiosztottak. Az első félidőben a fővárosiak diktálták a tempót, többször is vezettek három góllal, amit a félidő végéig meg is tudtak tartani. A második játékrészben következtek a hazaiak percei, azon belül is Herczeg Lili pillanatai :,elképesztő módon negyvennyolc százalékkal védte kapuját. A végletekig kiélezett végjátékból így jobban jött ki az MKC, ami lökést is adhat nekik a folytatásra.

Legjobb góllövők: Holesova Maria, Hudák Anette Emma 4-4 ill. Dávid-Azari Fruzsina, Szöllősi-Zácsik Szandra 5-5

2019.10.19 szombat

Siófok KTC KFT-Alba Fehérvár KC 40-15 (24-6)

Az elmúlt hetekben alaposan megcsappant a balatonpartiak önbizalma, azonban most erődemonstárciót tartottak. Míg a hazaiaknak minden bejött, addig a vendégeknek gyakorlatilag semmi sem.

Legjobb góllövők: Kobetic Andrea 7 ill. Mendy Claudine 4

Szombathelyi KKA-Eubility Group Békéscsabai Előre NKSE 24-28 (11-18)

A vendégek végig magabiztosan vezettek a mérkőzésen, így zsinórban tizenöt bajnoki vereség és több mint nyolc hónap után ismét pontokat gyűjtöttek a bajnokságban. A hazaik a mérkőzés nagy részében nem tudtak közel kerülni a Békéscsabához.

Legjobb góllövők: Bandelier Biljana 8 ill. Kopecz Barbara, Vukajlovic Alexandra 7-7

2019.10.20 vasárnap

Érd-Szent István SE 50-23 (25-14)

A másik nagyarányú győzelem is megszületett a bajnokságban a héten. A hazaiak az első pillanattól kezdve tudatták az újonccal, hogy itt nem sok jóra számíthat. Gyakorlatilag az Érdnek minden míg a Szent Istvánnak semmi sem jött össze. Az Érd tapad az élmezőnyre, míg a Szent István egyre távolabb a bent maradást érő helyektől.

Legjobb góllövők: Nascimento Alexandra 12 ill. Monori Orsolya 7

Európai kupákban érdekelt csapataink:

Női Bajnokok Ligája főtábla

FTC Rail Cargo Hungaria-Podravka Vegeta (horvát) 37-31 (17-17)

Úgy kellett ez a győzelem a Ferencvárosnak mint egy falat kenyér. Igaz a győzelem nehezen jött, főleg ha az első félidőt nézzük, ahol a fővárosiak egyszer sem vezettek. Azonban a második félidőben sikerült ellenfele fölé nőni, így megérdemelten szerezték meg első pontjaikat a bajnokok Ligájában.

Legjobb góllövők: Klujber Katrin 11 ill. Milosavljevic Dejana 8

Krim Mercator Ljubljana (szlovén)-Győri Audi Eto KC 21-33 (9-13)

A címvédő ismét megnyerte a saját mérkőzését, és immáron három győzelemmel áll a tabella élen jelentős gólkülönbséggel.

Legjobb góllövők: Varagic Alja, Zulic Nina 5-5 ill. Amorim Eduarda 7

EHF kupa előselejtező visszavágók

Hypo (osztrák)-Váci NKSE 23-30 (12-16)

Összesítésben: 45-56

A váci lányok az otthon megszerzett előnyét megtartotta; a Hypo ezt nem veszélyeztette egyszer sem, így megérdemelten jutott tovább a következő körbe.

Legjobb góllövők: Élő Beatrix 6 ill. Kácsor Gréta 14

Leverkusen (német)-DVSC Schaeffler 31-34 (16-15)

Összesítésben: 58-69

Ahogyan a Vác úgy a Debrecen is kettős győzelemmel jutott tovább a következő körbe. A debreceni lányok jól osztották be a megszerzett előnyüket.

Legjobb góllövők: Huber Svenja 5 ill. Bulath Anita, Kovács Anna, Karsten Elke 5-5