A hét női mérkőzései, összefoglaló. 8. rész. Meglepő Debrecen-vereség

Heti rovatunkban a női mérkőzésekről írunk bővebben.

2019.10.25 péntek

Kisvárda Master Good SE-Eubility Group Békéscsabai Előre NKSE 32-26 (15-10)

A vártnál könnyebben nyert a hazai csapat. Gyakorlatilag végig vezetve tudták otthon tartani a pontokat. A vendégek továbbra is a kieső pozíciót foglalják el. A mérkőzés érdekessége, hogy kettő testvérpár is ott volt a keretekben. Dombi Luca (Kisvárda) és Dombi Katalin (Békéscsaba) egymás ellen vívtak  harcot, míg Kukely Anna és Kukely Klára (Békéscsaba) egymásért harcoltak a pályán.

Legjobb góllövők: Habankova Veronika 8 ill. Kovács Anett 6

DKKA-Győri Audi Eto KC 21-34 (12-17)

A bajnoki címvédőt a dunaújvárosiak sem tudták megszorongatni. A győriek az első perctől kezdve irányították a mérkőzést, így ismét magabiztosan nyertek.

Legjobb góllövők: Szalai Babett 6 ill. Oftedal Stine Bredal 8

FTC Rail Cargo Hungaria-Motherson Mosonmagyaróvár 30-20 (11-10)

Meglehetősen jól tartották a lépést a BL résztvevő Ferencváros ellen az MKC játékosai. Hiába voltak az első félidő derekán négy-öt gólos hátrányban a félidőben, csak egy gól volt a hátrányuk. A második játékrészben azonban mintha az öltözőben maradtak volna, végig a hazaiak akarata érvényesült, így magabiztosan győzelmet könyvelhettek el.

Legjobb góllövők: Lukács Viktória 10 ill. Katona Flóra 4

Alba Fehérvár KC-Szent István SE 29-26 (15-12)

A vártnál picit nehezebben hozta aktuális mérkőzését a hazai csapat, azonban nagyon rájuk fért most ez a győzelem. Az egész mérkőzésen egymás sarkában voltak a csapatok, így meglehetősen izgalmas mérkőzést láthattak a nézők, amely szinte az utolsó pillanatban dőlt el.

Legjobb góllövők: Mendy Claudine 11 ill. Szerző Regina 7

2019.10.26 szombat

Érd-Szombathelyi KKA 38-21 (20-14)

A hazaiak esélyt sem hagytak a vendégeknek a pontszerzéshez. Az első pillanattól kezdve uralták a mérkőzést, és a kiváló támadó játék mellé kiváló kapusteljesítmény is párosult. Az Érd kapusai 48%-al őrizték a kaput. A szombathelyiek ezzel a vereséggel már éppen hogy csak bentmaradó helyet foglalnak el a tabellán.

Legjobb góllövők: Kovacevic Jovana 7 ill. Bandelier Biljana 7

Váci NKSE-Siófok KTC KFT 27-31 (14-15)

Igazi rangadó volt megint ez a párosítás, ahogyan az elmúlt szezonban, és Arenhart Barbara a váciak hálóőre ismét két gólt szerzett, azonban most a góljai nem értek pontot. A balatonpartiaknak sikerült visszavágni az elmúlt szezon kettő vereségéért. A mérkőzést a hazaiak kezdtek jobbak, három góllal léptek meg az első félidő harmadánál. A szünetig meg is fordították a mérkőzés állását. A második félidő első harmadában pontosan ugyanazt láttuk mint az első félidőben; csak fordítva.  A folytatásban meg tudtak tartani a vezetést, így a kettő pont Siófokra került.

Legjobb góllövők: Kácsor Gréta 8 ill. Kobetic Andrea 7

MTK Budapest-DVSC Schaeffler 36-33 (15-13)

A bajnokság eddigi legnagyobb meglepetését hozta a mérkőzés. Az hazaiak olyannyira jól játszottak a mérkőzésen, hogy a debreceniek egyetlen másodpercig sem vezettek a mérkőzésen. Az értékes két pont a fővárosban maradtak. A debreceniek súlyos árat fizettek a vereséggel, mert a következő hetet már csak az ötödik helyen kezdhetik meg.

Legjobb góllövők: Pál Tamara, Szöllősi-Zácsik Szandra 7-7 ill. Despetovic Jelena 8