Létfontosságú ferencvárosi győzelem a Podravka otthonában

Kiizzadta a két pontot a Fradi Kaproncán.

A horvát Podravka Vegeta HC elleni második győzelem reményében utazott Kaproncára az FTC-Rail Cargo Hungaria. Az előző találkozó 17-17-es félidő után végül 37 – 31-es Fradi-győzelmet hozott.

Részünkről lendületes támadójátékkal indult a mai találkozó, Kovacsics Anikó rögtön az első támadásból szép gólt szerzett. Potyogtak a gólok, bő öt perc után 2-4 volt az állás. Ekkor Elek Gábor csapata megtorpanni látszott, hibákkal teli periódus következett (kihagyott hetes, kihagyott ziccer, belemenés, 2 perc). 4-4-re zárkóztak a hazaiak. A tizenkettedik percben Háfra káprázatos gólt lőtt: felugrás után leütötte a labdát, majd az elugró védők helyére besétálva talált be, 6-7-re alakítva az állást. A tizenötödik percben az addig kiválóan teljesítő, horvát válogatott beálló Debelic könyöksérülést szenvedett, fájdalmas arccal támogatták le a pályáról. Háfra újabb szép gólt lőtt, Klujber szaggatta átlövéssel a hálót. Miközben a Podravka jobbszélsője sokadik helyzetét rontotta már el, a 19. percben Márton Gréta kiváló találatot szerzett balszélről. Újabb megtorpanás következett, ami a félidő végéig el is tartott, hiába kérte ki Elek Gábor a 23. percben az idejét. Két perccel a játékrész vége előtt Kovacsicsot kiállították két percre a játékvezetők, Klivinyi szép betörésgólja volt erre a szépségtapasz. Támadhattunk azért, hogy döntetlennel vonuljunk szünetelni, végül egy gólos hátránnyal kell beérnünk. A hazaiak balátlövője, Milosavljevic hét találatnál jár. Félidő 15 – 14.

A második félidő elején továbbra is küszködtünk védekezésben, azonban Bíró éledezni kezdett. A 35. percben két gólt volt már közte, 17-15 állt az eredményjelzőn. A 39. percben Lukács már a negyedik gólját szerezte. Bíró hajszál pontosan indította Mártont, akit faultoltak. Az eredmény: hetes + 2 perc. A büntetőt Kovacsics magabiztosan értékesítette. Negyvenedik perc, 19 – 19. Risovic gyakran kifogott a Ferencváros játékosain, bár be kell látni, nem volt nehéz dolga. Pontatlan lövések érkeztek a kapukához. Beállt Schatzl, aki rögtön gólt is lőtt, amivel átvettük a vezetést. A visszaálló Háfra átlövésével kettő volt közte a Fradi javára, ekkor hazai időkérés következett. A több magyar csapatot is megjáró, macedón Giorgijevszka többször is beköszönt, ez azonban kevésnek bizonyult, magabiztosan kezdtek játszani a zöld-fehérek. Schatzl null-szögből szerzett látványos találatot az 51. percben, 22 – 25. Küzdöttek a horvátok, Tsakalou hetesével egyre zárkóztak fel. Az utolsó percek kaotikusra sikeredtek , de Bíró védesi megadták a kellő tartást, sikerült megőrizni az egy gólos előnyt egészen a lefújásig.

Podravka Vegeta HC – FTC –Rail Cargo Hungaria 26 – 27.

Írta: Ficzere Péter

Kép: M4 Sport