Őrült mérkőzésen bukta el a csoportrangadót a Telekom Veszprém

A kiváló formában lévő Telekom Veszprém előtt ez alkalommal komoly feladat tornyosult, Lékai Mátéék a mindig veszélyes Kielce otthonába utaztak.

A találkozó igen rapszódikusan indult, a támadójáték mindkét oldalon rendkívül eredményes volt, a védekezés azonban egyik csapatnál sem állt össze. A félidő második felében az indulatok némileg elszabadultak, ez volt az a szakasz, melynek során a Kielce először tett szert kétgólos előnyre. A félidőben 17-17 állt az eredményjelzőn, ebben pedig nagy szerepe volt Vladimir Cuparának, aki több esetben hárított ziccert.

A második félidő nyolcadik percében történt egy sajnálatos eset, egy betörés után a csapatkapitány Lékai Máté a térdét fájlalva maradt lent. Őszintén reméljük, hogy nincs komoly baj, Máté sérülése nemcsak a Veszprém számára lenne borzasztóan hátrányos, hanem a válogatott esélyeit is minimálisra csökkentené a januári Európa-bajnokságon. A vendég csapatnak ezen felül komoly problémát jelentett Alex Dujsebajev, aki számolatlanul szerezte a gólokat. Rajta kívül leginkább Karalek volt dicsérhető beállós pozícióban. A Kielce főként ezen remek teljesítményeknek köszönhetően végül egy góllal, 34-33-ra múlta felül a vendég veszprémi csapatot.