A hét női mérkőzései, összefoglaló. 9. rész. Meglepetést okozott a Szombathely és a SZISE, fontos meccset nyert a Fradi a BL-ben.

Heti rovatunkban az előző hét női mérkőzéseit szedtük össze.

2019.10.31 csütörtök

Szent István SE-Váci NKSE 27-27 (16-17)

Sokáig kellett várniuk a monori szurkolóknak az első pontra, de megérte, ugyanis agyszerű mérkőzést láthattak a kilátogató nézők. A találkozót jobban kezdte a hazai csapat, de a váci lányok gyorsan ledolgozták három gólos hátrányukat, amit a félidő végéig meg is fordítottak. A második játékrészben növelni is tudták előnyüket három gólra, amit sokáig is tartottak. A hajrában azonban a hazaiak ezt ledolgozták, és egy utolsó másodperces góllal tartottak otthon egy pontot.

Legjobb góllövők: Monori Orsolya 9 ill. Lakatos Rita 9

2019.11.02 szombat

Szombathelyi KKA-DKKA 23-18 (12-10)

Minden borult. A hazai csapatnak megszakadt rossz sorozata, míg vendégeknek a jó sorozata szakadt meg. A mérkőzést jobban kezdte a DKKA, így egészen a huszadik percig tudtak vezetni. A hazaik beérték és átvettek a vezetést, amit a mérkőzés végéig már ki sem engedtek a kezükből. Mindenképpen meg kell említenünk, hogy a hazaik hálóőreik egészen elképesztő, negyvennyolc! százalékkal védték a kaput, ami nagyban hozzájárult a győzelemhez.

Legjobb góllövők: Varga Nikolett, Bandelier Biljana 5-5 ill. Szekerczés Luca 5

DVSC Schaeffler-Motherson Mosonmagyaróvár 32-26 (15-13)

Visszatért a győzelem útjára a Debrecen. Ez nem ment annyira könnyen, mint szerették volna, ugyanis először csak a huszadik percben tudtak vezetni. Az MKC nagyszerűen tartotta magát a jobb erőkből álló hazaik ellen. Igazán csak a hajrában tudták felülmúlni őket.

Legjobb góllövők: Bulath Anita 6 ill. Tilinger Tamara 8

2019.11.03 vasárnap

Kisvárda Master Good SE-Érd 27-29 (14-14)

Közel volt az újabb bravúr a női élvonalban. Az első félidőt az jellemezte leginkább, hogy hol az egyik hol a másik csapat vezetett egy góllal, majd a szünettel döntetlennel vonultak. A második játékrész kezdetén a vendégek bealudtak, így négy gólos előnyre tettek szert. A folytatásban a hazaik aludtak be, itt a mérkőzést meg is fordította az Érd, ahonnan a hazaiknak már nem volt visszaút. A két pont Érdre került.

Legjobb góllövők: Siska Pálma 6 ill. Kisfaludy Anett, Kovacevic Jovana 5-5

Siófok KTC KFT-Eubility Group Békéscsabai Előre NKSE 34-17 (20-9)

A hazaik hozták a kötelezőt, magabiztosan legyőzték a Horváth Roland együttesét. Az első perctől kezdve magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, ami ki is tartott a mérkőzés végéig. Ezt a mérkőzést a legjobban pont a vendégek vezetőedzője foglalta össze. Horváth Roland: “Nem számítottam másra, súlyban, kilóban, évjáratban és nemzetközi tapasztalatban is fölénk kerekedett a Siófok.”

Európai kupákban érdekelt csapataink:

Női Bajnokok Ligája főtábla

Győri Audi ETO KC-Krim Ljubljana (szlovén) 31-26 (13-13)

Ritkán látunk olyat a győri lányoktól, hogy sokat hibáznak egy adott mérkőzésen. Azonban ezen az összecsapáson pont ezt láttuk. A nehézségek ellenére a Győr nyert, így továbbjutott a következő körbe.

Legjobb góllövők: Oftedal Stine 7 ill. Varagic Alja 5

Podravka Vegeta (horvát)-FTC Rail Cargo Hungaria 26-27 (15-14)

Nehéz mérkőzésen vannak túl a fővárosiak. Nagy küzdelem áron sikerült hazahozni a nagyon fontos kettő pontot. A Ferencváros ezzel a győzelemmel a tabella második helyére tudott feljönni. Nem nyugodhatnak meg Elek Gáborék,  de kényelmes helyzetből várhatják a folytatást.

Legjobb góllövők: Milosavljevic Dejana 9 ill. Kovacsics Anikó, Háfra Noémi, Lukács Viktória 5-5

Forrás: eredmények.com