A hét női mérkőzései, összefoglaló. 12. rész. Fantasztikus mérkőzésen győzött a Győr a Fradi ellen

Heti rovatunkban az elmúlt hét női mérkőzéseit vettük górcső alá.

2019.12.29 vasárnap

Érd-Alba Fehérvár KC 35-25 (18-12)

A mérkőzést úgy harangoztuk be, hogy mind a két oldalon a győzelem kulcsa a védekezés lehet. A mai napon azonban ez csak a hazaiknál működött. Az érdi lányok gyakorlatilag az első pillanattól kezdve magukhoz vették az irányítást, és azt ki sem engedték a mérkőzés végéig.

Legjobb góllövők: Nascimento Alexandra 7 ill. Mendy Claudine 7

MTK Budapest-Siófok KTC KFT 26-37 (12-20)

A nap második mérkőzésen is hasonló volt a helyzet, mint az első találkozón. A mostanában szebb arcát mutató hazaiak a mérkőzés első húsz percében jól tartották a ritmust az EHF kupagyőztessel. Ezt követően a balatonpartiak rákapcsoltak, és hirtelen a félidőre már nyolc gól volt az előnyük. A helyzet a mérkőzés végéig nem változott, így megérdemelten vitték haza a két pontot a vendégek. Ezzel a Siófok jelenleg a második a tabellán, de mindössze egyetlen pont az előnye az ötödik helyezettel szemben.

Legjobb góllövők: Szöllősi-Zácsik Szandra 8 ill. Pena Nerea 9

Eubility Group Békéscsabai ENKSE-Váci NKSE 29-31 (13-16)

A hazaik számára rémálomszerűen kezdődött a mérkőzés gyakorlatilag képtelenek voltak bevenni az ellenfél kapuját. Az első tíz percben mindössze egy gólt tudtak lőni így a váciak előnye négy gól volt ami rá is nyomta a mérkőzésre a bélyegét. A vendégek végig tartották előnyüket hol nagyobb hol kisebb gólszámmal.

Legjobb góllövők: Vukajlovic Alexandra 9 ill. Radovaseljevic Sanja, Kácsor Gréta, Kuczora Csenge 6-6

DVSC Schaeffler-Szombathelyi KKA 30-18 (18-11)

Esélyt sem hagyott a Debrecen az újoncnak. Mindenben felülmúlta ellenfelét; a jó támadójáték mellé kiváló kapusteljesítmény is párosult. A vendégek a vereségük ellenére továbbra is biztonságban érezhetik magukat a kiesés ellen.

Legjobb góllövők: Varsányi Nóra 5 ill. Gorilska Lillha 7

Motherson Mosonmagyaróvár-Kisvárda Master Good SE 24-24 (11-12)

Nagyon bekezdett a vendégcsapat. Hét percnyi játék után már öt gólos volt az előnyük, viszont a félidő végére az óváriak visszajöttek a mérkőzésbe. A második játékrészben nem változott a játék képe, egymás sarkában voltak a csapatok, így igazságos döntetlen született. A Kisvárda ezzel a döntetlennel egyelőre a tabella második részében ragadt, míg az óváriak – mint utóbb kiderült – nagyon értékes pontot szereztek annak köszönhetően, hogy legfőbb riválisuk vereséget szenvedett.

Legjobb góllövők: De Souza Karoline 8 ill. Siska Pálma 5

DKKA-Szent István SE 33-22 (16-12)

Aki ránéz az eredményre az azt mondhatja, hogy sima hazai győzelem született. A hazaiknak azonban az első félidőben nagyon meg kellett izzadniuk, hogy náluk maradjon a vezetés. Csak a második félidőre jött ki a két csapat közötti különbség. A hazaiak így a hetedik helyen állnak, a vendégek pedig továbbra is sereghajtóak.

Legjobb góllövők: Szekerczés Luca 7 ill. Horváth Gréta, Stranigg Zsófia, Scheffer Zsanett 5-5

FTC Rail Cargo Hungaria-Győri Audi Eto KC 27-28 (13-12)

A szuperrangadót nagy csatában a vendég zöld-feherék nyerték. A mérkőzés nagy részében a hazaik vezettek, a második játékrész elején már öt gól is volt az előnyük, de ezt nem tudták megtartani. Az Eto visszajött a mérkőzésbe és végül maguk javára fordították az eredményt. A Fradi ezzel a vereséggel csak a negyedik a tabellán, igaz egy mérkőzéssel kevesebbje van, mint a többieknek. Az ETO magabiztos öt pontos előnnyel a tabella élén tanyázik.

Legjobb góllövők: Klujber Katrin, Kovacsics Anikó 6-6 ill. Oftedal Stine 6