A hét női mérkőzései, összefoglaló. 14. rész. Meglepő Fradi döntetlen!

Heti rovatunkban a hét női mérkőzéseivel foglalkozunk.

2020.01.07 kedd

MTK Budapest-FTC Rail Cargo Hungaria 36-36 (20-21)

Óriási meglepetés született, talán már most kijelenthető hogy a szezon meglepetése ez a döntetlen. A mérkőzés elején abszolút a zöld-fehérek domináltak, de a hazaiak visszajöttek a mérkőzésbe, és utána végig egyenrangú ellenfelek voltak a pályán. Megérdemelt döntetlen született.

Legjobb góllövők: Fekete Bozsana 8 ill. Lukács Viktória 8

2020.01.08 szerda

Siófok KTC KFT-Motherson Mosonmagyaróvár 38-26 (18-13)

A találkozó egyharmadáig jól tartotta magát a kiesés ellen menekülő MKC, de a hazaiak aztán egyértelműen jelezték, hogy itt csak ők szerezhetik meg a kettő pontot. Végül nagyszerű támadójátékkal diadalmaskodni tudtak.

Legjobb góllövők: Jezic Katarina 8 ill. Hudák Anne Mette 5

Kisvárda Master Good SE-DVSC Schaeffler 28-28 (13-14)

A hét másik meglepetése annak ellenére, hogy a Kisvárda inkább otthon szereti gyűjtögetni a pontjait. Végig kiegyenlített csata folyt a pályán, és ez nem változott a mérkőzés végéig, így igazságos döntetlen született.

Legjobb góllövők: Habankova Veronika 8 ill. Kovács Anna, Bulath Anita 8-8

Váci NKSE-Érd 31-34 (15-18)

Habár végig taposta a sarkát a Vác az Érdnek, nem sikerült végül pontot rabolnia a dobogó esélyestől.

Legjobb góllövők: Kuczora Csenge 10 ill. Jerabkova Marketa 8

2020.01.11 szombat

Eubility Group Békéscsabai ENKSE-FTC Rail Cargo Hungaria 24-39 (11-18)

Teljesen máshogy indult és teljesen máshogy fejeződött be a fővárosiak számára ez a mérkőzés, mint az MTK elleni. A hazaiak vezettek a mérkőzés egy negyedéig, majd utána a Fradi magához vette az irányítást, és a mérkőzés végéig jelentősen növelte előnyét.

Legjobb góllövők: Marincsák Nikolett, Kopecz Barbara 5-5 ill. Háfra Noémi, Márton Gréta 6-6

2020.01.12 vasárnap

Szent István SE-MTK Budapest 26-37 (13-22)

Tovább folytatódik a fővárosiak jó sorozata. Magabiztosan vitték haza a két pontot Monorról esélyt, sem hagyva a kiesés elöl menekülő hazaiaknak.

Legjobb góllövők: Balogh Beáta, Horváth Gréta, Monori Orsolya 5-5 ill. Tóth Eszter 8

Szombathelyi KKA-Győri Audi Eto KC 27-41 (13-21)

Ezzel a győzelemmel a címvédő magabiztosan őrzi első helyét a tabellán. Gyakorlatilag már az első percekben eldöntötték hogy kié lesz a kettő pont. A hazaiak egyenlőre nyugodtak lehetnek de nem dőlhetnek hátra

Legjobb góllövők: Jovetic Dijana, Horváth Petra, Bandelier Biljana 4-4 ill. Oftedal Stine, Kristiansen Veronica 6-6

Európai kupákban érdekelt csapataink

Női EHF kupa csoportkör

DVSC Schaeffler-DHK Banik Most (cseh) 36-29 (14-14)

A debreceni lányok a második mérkőzésüket is megnyerték, ezzel nagy lépést tettek a továbbjutás felé. Az első félidő után magasabb fokozatba kapcsoltak, amelyet a vendégek már nem tudtak követni.

Legjobb góllövők: Bulath Anita 6 ill. Sustkova Jana 7

Gloria Bistria (román)-Érd 25-25 (15-11)

Az Érd a második mérkőzését sem tudta sajnos megnyerni. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy ellenfelük sem áll sokkal jobban a tabellán, így még akár simán tovább is léphetnek majd.

Legjobb góllövők: Dinca Elena 7 ill. Jerabkova Marketa 6

Magura Cisnadie (román)-Siófok KTC KFT 23-31 (9-17)

Erősen tartalékos kerettel is magabiztos sikert aratott a Siófok Nagydisznódon. Végig több góllal vezettek, nyolc góllal múlták felül vendéglátójukat.

Legjobb góllövők: Moldovan Ada 6 ill. Tomori Zsuzsanna, Böhme Simone 6-6