Fontos meccset nyert meg az MTK!

Az NB1 középmezőnyében rendeztek rangadót szombat este az Elektromos Sportcsarnokban.
A jó formában lévő MTK fogadta az Alba Fehérvár csapatát.

A mérkőzést az MTK kezdte, de egy rosszul sikerült jobbszélső lövés után, gyors támadással vezetést szerzett a vendég csapat Claudine Mendynek köszönhetően.
Az MTK azonban hamar átvette a kezdeményezést, sorra lőtte a gólokat, míg az Alba kínlódott támadásokban, így az 5. percben 4-1-es hazai vezetést láthatott a közönség. Ez azonban még nem volt elég a fehérváriaknak, saját maguk alatt is vágták a fát, a 7. percre megszerezték a harmadik két percüket is.
A sok emberhátrány ellenére próbálta tartani magát a Fehérvár, 9 perc játék után 6:3-ra módosult az állás, mind a három vendég gólt Claudine Mendy szerezte.

A 14. percben kérte ki Deli Rita az első idejét, ami után lassú vendég felzárkózás vette kezdetét. 20. percben egyre jött fel az Alba, sőt 2 perccel később már 11:11-es döntetlen állt a táblán.
Ez a döntetlen ki is tartott a félidő végéig, amikor is Dakos Noémi fejre mért ütése miatt azonnali piros lappal kiállt, de az időn túli szabaddobással nem tudott élni az Alba, így 17:17-es egál volt a szünetben.

A második játékrész hasonlóan indult, mint az első, a fehérvári csapat bent felejtette magát az öltözőben, amit ki is használtak a hazaiak, elléptek 21:18-ra.
A meccs legszebb jelenrte a 40. percben történt amikor is Dávid-Azari egy parádés cunder góllal vette be Mistina Kitty kapuját. Ekkor 23:18-at mutatott az eredményjelző, és ez a különbség ki is tartott a meccs végéig. A csapatok itt egymás után, felváltva szerezték a gólokat, Szöllősi-Zácsik Szandra megint hozta a már-már válogatott szintű játékát, nagyszerű átlövésekkel és látványos passzokkal, bejátszásokkal. Az 58. percre 35:29-re vezetett az MTK, itt még befért egy Alba gól(35:30), amikor is Golovin mester kikérte az utolsó idejét. Még egy szépen felrajzolt átlövés az utolsó másodpercben, és a hazai csapat 36:30-ra megnyerte a mérkőzést.

Ezzel egy nagyon fontos 2 pontot szerzett a kisebbik budapesti klub, amivel ha csak ideiglenesen is, de átvette a 7. helyet az NB 1 tabelláján. A Fehérvár a 9. pozíciót foglalja el.

Kép:MTK-Facebook

Szerző:Róth Gábor