Kikapott a Debrecen a Thüringertől

A Despotovic és Vámos nélkül játszó Debrecen hazai pályán szenvedett vereséget a német Thüringer HC csapatától.

Az EHF-kupa csoportkörének harmadik mérkőzésén a német női bajnokság jelenlegi harmadik helyezett csapatát, a Thüringer HC-t fogadta a DVSC. Herbert Müller lányai előző csoportmeccseiken három illetve nyolc góllal múlták fölül ellenfelüket. A vendég csapat válogatott játékosok sorát felvonultatva érkezett Debrecenbe, elég, ha a német nemzeti csapat nagy lövőire, Emily Bölkre és Alicia Stollére gondolunk.

Elképesztő hangulatban indult el a mérkőzés, amely azonban a negyedik perc közepéig nem hozott gólt. Az első gólt ráadásul a vendégek szerezték, Scheffknecht révén. Erre Karsten a hatodik percben válaszolt, továbbra is csak csorogtak a gólok. A félidő felénél 4 – 4 volt az állás. Triffa remek védéseket mutatott be már az első percektől kezdve, majd Bulath Anita a vezetést is megszerezte egyszer, azonban Stolléék megrázták magukat, és sorban találták a gólokat. A kapusuk Giegerich is kifogott rajtunk, 7 – 12-es eredménnyel fordultunk a második félidőre.

A szünet után a Loki argentin átlövője, Karsten gólt lőtt, büntetőt harcolt ki, de úgy tűnt, hogy Triffa teljesítménye mellé senki sem tud igazán felnőni. Jakubisova szállította a Thüringer góljait, míg a hazai meghatározó játékosok továbbra sem találták formájukat. A második félidőben már nyolc perc után időt is kért Köstner Vilmos, sajnos azonban a játék képe nem változott. A 45. percben 12 – 20-at mutatott az eredményjelző. Borgyos Panna egészen lendületbe jött, mellé érkezett az utolsó negyed órára Poczetnyik és Vámosi . A fiatalos lendület jót tett a csapatnak, gólokat szereztek, kétperceket harcoltak ki, majd Szabó Dóra büntetőt is fogott. A lefújásra 7 gól maradt a különbség, végeredmény: 19 – 26.

Összességében elmondható, hogy a DVSC nem bírta el Despotovic és Vámos hiányát, hiányzott a lendület mind a támadásokból, mind védekezésből. A Thüringer a végig parádézó Giegerich vezetésével simán győzött.

Kép:DVSC kézilabda

Írta:Ficzere Péter