A hét női mérkőzései, összefoglaló. 15. rész. Tovább menetel az MTK!

Heti rovatunkban az elmúlt hét női mérkőzéseit vesszük górcső alá.

2020.01.15 szerda

Érd-Eubility Group Békéscsabai ENKSE 36-29 (17-15)

Az első félidőben nagyon jól tartotta magát a vendég együttes, sőt többször is vezetni tudtak. A második félidő azonban már teljesen más játékképet mutatott. A hazaiak rákapcsoltak, és végül magabiztosan tudtak nyerni. Az Érd ezzel tovább tapad az élmezőnyre, míg a Békéscsaba egyre nehezebb helyzetben van.

Legjobb góllövők: Nascimento Alexandra 9 ill. Kopecz Barbara 9

DVSC Schaeffler-Siófok KTC KFT 30-39 (14-18)

Nem megy a Debrecennek mostanság a bajnokságban. Az első játékrészben gyakorlatilag fej-fej mellett haladtak a csapatok, míg a második játékrészt jobban kezdték a balatonpartiak, és ezt az előnyt meg is tudták tartani.

Legjobb góllövők: Karsten Elke 6 ill. Drabik Joanna 6

Kisvárda Master Good SE-FTC Rail Cargo Hungaria 21-31 (13-18)

Nem tudta folytatni jó hazai szereplését a Kisvárda. A Ferencváros az első pillanattól kezdve irányította a mérkőzést, így megérdemelten került a kettő pont a fővárosba.

Legjobb góllövők: Habankova Veronika 5 ill. Háfra Noémi, Klujber Katrin 6-6

2020.01.17 péntek

DKKA-Váci NKSE 35-36 (15-17)

Elképesztő mérkőzésen született végül vendéggyőzelem. Hol az egyik hol a másik csapat vezetett, végül a vendégek jöttek ki ebből jobban, amiért kettő pont járt. A mérkőzés érdekessége, hogy a két legjobb góllövő huszonhétszer vette célba a kaput.

Legjobb góllövők: Triscsuk Krisztina 10 ill. Kácsor Gréta 11

Motherson Mosonmagyaróvár-Szent István SE 40-23 (19-10)

Gyakorlatilag már az első félidő végére eldöntötte a pontok sorsát az MKC. Minden összejött: kiváló védekezés, kiváló támadás. A hazaiak ezzel négy pontos távolságra kerültek a kieső zónától, ami egyelőre megnyugtató lehet számukra.

Legjobb góllövők: Holesova Mária 8 ill. Aron Andrea, Monori Orsolya 4-4

2020.01.18 szombat

Győri Audi Eto KC-Kisvárda Master Good SE 45-19 (21-10)

Továbbra sem megy a Kisvárdának idegenben. A győri lányok alapos verést mértek rájuk. Az első pillanattól kezdve irányították a mérkőzést, amire a Kisvárdának nem volt válasza.

Legjobb góllövők: Fodor Csenge 7 ill. Milanovic Litre, Premovic Sanja 4-4

MTK Budapest-Alba Fehérvár KC 36-30 (17-17)

Továbbra is nagyszerű formában játszik a fővárosi együttes. Az Albát is le tudták győzni; leginkább a második félidőben mutatott játékuk alapján, és immáron ezzel a tabella első felében találjuk őket, míg az Alba továbbra sem tud egyenletes teljesítményt nyújtani.

Legjobb góllövők: Dávid-Azari Fruzsina, Szöllősi-Zácsik Szandra 7-7 ill. Mendy Claudine 8

FTC Rail Cargo Hungaria-Szombathelyi KKA 40-17 (23-9)

A Ferencváros meggyőző játékot mutatott ezen a napon, amivel továbbra is saját kezében tartja sorsát a második helyért folytatott csatában. Szinte már az első tíz perc után eldöntötte a találkozó sorsát. A szombathelyiek ezzel a vereséggel visszacsúsztak az utolsó bentmaradó helyre.

Legjobb góllövők: Klujber Katrin 10 ill. Bandelier Biljana 4

Európai kupákban érdekelt csapataink:

DVSC Schaeffler-Thüringer HC 19-26 (7-12)

Nem sikerült túl jól ez a mérkőzés a Debrecen számára. Sovány vigasz, hogy továbbra is magabiztosan továbbjutó helyen állnak.

Legjobb góllövők: Bulath Anita 4 ill. Scheffknecht Beate 8

Siófok KTC KFT-Podravka Vegeta 30-30 (18-14)

Hiába volt négy gól az előny a szünetben, a Podravka változtatni tudott, így egy pontot haza tudtak vinni. Valószínűleg ez a két csapat fog továbbjutni.

Legjobb góllövők: Kobetic Andrea 6 ill. Stanko Tjasa 5

Érd-MKS Lublin 29-24 (18-12)

Végre! Mondhatják az érdi játékosok és szurkolók. Megszületett az első győzelem, és a másik mérkőzésen jól alakult eredménynek köszönhetően egyből továbbjutó helyre lépett elő.

Legjobb góllövők: Jerabkova Marketa 7 ill. Kochaniak Karolina 6