Bitter Sweet Symphony. Németország simán megverte a házigazda Ausztriát

Hétfő este Bécsben az osztrákok a német válogatottat fogadták. Mindkét csapat az előző körös (a spanyolok és a horvátok elleni vállalható) vereséget próbálta feledtetni, és a mérkőzés győztese a középdöntős csoport harmadik helyéhez kerülhetett karnyújtásnyira. Nekünk magyaroknak, német győzelemért kellett szurkolnunk, az olimpiai selejtezős kvóta elérése miatt.

A “sógorok” legnagyobb sztárja, a német Kiel átlövője Bilyk kezdte a gólgyártást. A következő percek rohanását sok hiba jellemezte, ebben főleg a németek jeleskedtek pontatlan lövéseikkel. Bilyk harmadik góljával 5-3-ra vezetett hazai pályán játszó osztrák csapat. A félidő derekán a macedón játékvezetők borzolták a kedélyeket, a németek harmadik hetesgóljukkal egyenlítettek is a 14. percre. Christian Prokop csapata nyitott védekezéssel is próbálkozott, először mérsékelt majd egyre nagyobb sikerrel. A 21. percben a beálló Bitter védett hétméterest, majd az ellentámadásból Kohlbacher szerezte meg a vezetést, először a germánoknak. Kastening szemfüles gólja 13-11-és vezetést jelentett az emberhátrányban lévő német csapatnak a 24. percben. A félidő hajrájára 4 gólos előnyt építettek Pekelerék, hosszú osztrák gólcsend után. A félidő 16-13-al ért véget.

Golla góllal indult a második játékrész. Rosszul kezdett az osztrák válogatott, Golla újabb találatával már hattal mentek Gensheimerék. Állandósulni látszott a hat gólos német előny, több hazai kimaradt ziccer után. Az osztrákok támadásban és védekezésben is sok hibát vétettek, miközben az ellenfelük stabil játékot mutatott. Reichmann magabiztosan lőtte a heteseket, és a beállósjátékuk is feljavult, miközben Bitter a kapuban is kiemelkedőt nyújtott. Kastening hatodik találatával már 8 gólos (magyar lelkeket melengető) német vezetést mutatott az eredményjelző. A hajrára Ausztria teljesen szétesett, az 52. percben már tíz gólos különbséget láthatott a bécsi publikum. A mérkőzés végén már csak a fogadóirodák izgulhattak, kapusteljesítményének és feljavult játékának köszönhetően megérdemelt német győzelem született: Kohlbacher góljával 22-34 lett a végeredmény. A “ kapusok napján”, a cseh Mrkva és a spanyol Perez De Vargas után Johannes Bitter lett a mérkőzés embere 54%-os szenzációs védésmutatóval. Az eredmény azt jelenti, hogy a magyar válogatott rendkívül közel került az olimpiai selejtezős tornához, célját egy keddi győzelemmel elérheti. Hajrá, Magyarok!