Bosszantó debreceni vereség Németországban

A rossz végjáték döntött.

Lényegesen jobban kezdett a Loki a múlt heti mérkőzésnél, hiszen a meccs legelején ugyan a THC szerezte meg a vezetést, de utána egy gyönyörű kínai góllal egyenlített Kovács, majd egy perccel később ugyancsak Kovács-góllal a vezetést is át tudtuk venni. Az egész első félidő szoros eredményt hozott, a 10. percben 5:5, öt perccel később 9:9 volt az állás.
Másfél perccel később jött az első DVSC időkérés, ami után egy hatalmas átlövés góllal szereztük vissza a vezetést.
Az előnyt a 20. percben szerezte meg a THC 12:11-re fordítottak.

A meccs első két percét Borgyos Panna kapta, egy nyakra mért ütés miatt.
Még Bulath Anita szerzett el egy hatalmas átlövés gólt, amivel zárkózott a Loki 13:12-re, de az utolsó perceket a németek hozták jobban így 15:13-ra vezettek a hazaiak.

A második félidőben mi támadtunk először, de sajnos nem sikerült gólra váltani, így a THC el is tudott lépni 3 gólra:16:13
Szerencsére tudott tapadni a Loki, előbb Vantara-Kelemen majd Bulath góljaival válaszoltunk, ismét csak egy a hátrány: 16:15.

18:17-nél nagy lehetőségünk volt az egyenlítésre, egy THC-hiba után jöhetett egy gyors lerohanás, de Karnik lövése sajnos kapu mellé ment.
“Ami késik, nem múlik”- alapon, a 43.-ban végre kiegyenlített a Debrecen, Karnik Szabina átlövésgólja után 19:19. Sőt, egy perc múlva már nálunk az előny, 19:20 ide.
Ebben az időszakban azonban megint kezdtek elszaporodni a technikai hibák, rossz passzok, elhagyott labdák jellemezték a DVSC támadójátékát, amiből rendre büntetett a Thüringer, aminek köszönhetően meg is fordították a meccset. 21:20.
Az 50. percben Borgyos egyenlített, majd jött egy időkérés Köstner Vilmostól.
Újabb Borgyos gól, 21:22 majd Bulath is betalált, már 21:23-ra vezetett a vendég csapat.

ÉS itt meg is tört valami, az utolsó 7 percben nem talált be a Loki, míg a THC a 21:23-as hátrány után produkált egy 5:0-s szériát, amivel végül 26:23-ra meg is nyerték a mérkőzést.

Összességében a Loki jól játszott, a múlt heti meccshez képest látható volt az előrelépés, de egy ilyen kiélezett meccsen nem fér bele ennyi hiba és elkapkodott befejezés.

A THC tehát otthon tartotta a 2 pontot, és magabiztosan vezeti csoportját, míg a Debrecen a 2. a tabellán.

Végeredmény: Thüringer-DVSC:26-23(15-13)