A hét női mérkőzései, összefoglaló. 21. rész. Nehéz győri és ferencvárosi győzelem a BL-ben

Heti rovatunkban az előző hét magyar vonatkozású mérkőzéseit vesszük górcső alá.

2020.02.25 kedd

Siófok KTC KFT-Szent István SE 45-26 (25-13)

Nagyon könnyedén tartotta otthon a pontokat a Siófok. Már az első percekben jelezte ellenfelének, hogy a pontok csak a Balaton partján maradhatnak. Az első pillanattól az utolsóig fölényben játszottak, így megérdemelten szerezték meg ismét a győzelmet.

Legjobb góllövők: Katarina Jezic 7 ill. Szerző Regina, Monori Orsolya, Scheffer Zsanett, Stranigg Zsófia 3-3

2020.02.27 péntek

MTK Budapest-Motherson Mosonmagyaróvár 27-27 (15-15)

Nagy taktikai csatában végül egyik sem tudott a másik fölé kerekedni. A mérkőzés folyamán kettő periódust kivéve végig egyetlen gól volt a különbség, ide vagy oda, így megérdemelt döntetlen született. Az MTK továbbra is szorgosan gyűjtögeti otthon a pontokat.

Legjobb góllövők: Tóth Eszter 10 ill, Tilinger Tamara 7

2020.02.29 szombat

Váci NKSE-Kisvárda Master Good SE 30-19 (14-7)

Nagyszerű védekezés és nagyszerű támadás. Nyugodtan jellemezhetik így ezt a mérkőzést a váci szurkolók és játékosai. A mérkőzést gyakorlatilag hamar eldöntötték a hazaik, hiszen az eredményjelzőn tizenhét percnyi játék után is csak egyetlen vendég gól született. A találkozó ezután már csak formalitás volt.

Legjobb góllövők: Kácsor Gréta 7 ill. Orbán Adrienn, Szabó Nina 4-4

Európai kupákban érdekelt csapataink

EHF kupa negyeddöntő

2020.03.01 vasárnap

Kastamonu-Siófok KTC KFT 29-38 (12-24)

A török csapat most nem tudott megleckéztetni egy újabb magyar csapatot. A Siófok ellentmondást nem tűrően játszott a mérkőzésen, főleg az első játékrészben. A visszavágóra megnyugtató előnyt szerezve utazhatnak haza.

Legjobb góllövők: Iskit Asli 10 ill. Camille Aoustin 8

Bajnokok Ligája

FTC Rail Cargo Hungaria-Esbjerg 26-25 (13-15)

Győzelemmel búcsúzott a Fradi hazai pályán a BL-től egy időre. A mérkőzésen nagy csata folyt végig technikai hibákkal tarkítva, amiből végül a Fradi jött ki jobban.

Legjobb góllövők: Klujber Katrin 12 ill. Polman Estevana 10

Buducnost-Győri Audi Eto KC 27-28 (17-12)

Gyakorlatilag lemásolta a Brest elleni mérkőzést a Győr. Az első félidőben jobban játszottak a hazaiak, míg a másodikban már ellenfele fölé nőtt a címvédő, főleg annak köszönhetően, hogy a montenegróiak elfáradtak a találkozó végére.

5.Szekerczés Luca (DKKA) 18/105

Századosok, avagy hány mérkőzésre volt szüksége az adott játékosnak a száz gól eléréséhez: