Előtte a bronzmeccs is komoly izgalmakat hozott.

Dinamo Bukarest-Rhein-Neckar Löwen 31-32 (15-18)

Egyik csapatnak sem volt igazán esélye az elődöntőben, így arra számíthattunk, hogy legalább a bronzéremért komoly küzdelmet vívnak majd. És ez tulajdonképpen így is lett, még ha nem is egészen pontosan úgy alakult a találkozó, ahogy azt várhattuk. A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 8:8 után ellépett a Rhein-Neckar Löwen, és a félidő végéig tartani is tudták szűk előnyüket. Az első félidő nem a védekezésről szólt, amolyan klasszikus bronzmeccset láthattunk. A szünet után 20-15-nél tetemesebb előnyre tettek szert a németek, de még mindig volt több csavar a mérkőzésben. Az utolsó másodpercekben a Bukarest még támadhatott az egyenlítésért, ám ez nem jött össze Xavi Pascual csapatának, csak kapufáig jutottak. A románoknál a legeredményesebb játékos a remekül játszó Rosta Miklós lett hat góllal, német oldalon Kohlbacher és Kirkelökke is hatig jutott.

Flensburg-Füchse Berlin 36-31 (15-14)

Két német sztárcsapat találkozott a döntőben, akik ebben az idényben egymás ellen is remek mérkőzéseket játszottak. Nem véletlen tehát, hogy a finálé színvonalára sem lehetett semmiféle panasz. A Füchse jobban kezdte a találkozót, 6:3-ra is elhúzott Jaron Siewert csapata. A Flensburg azonban szépen lassan visszajött a meccsbe, a szünetig pedig szinte felváltva jöttek a gólok. A második játékrészben viszont az lehetett az érzésünk, hogy a Nicolej Krickau tanitványai szépen lassan átveszik az irányítást, főként remek védekézsüknek köszönhetően: középen egészen fantasztikusan zárt a berlini védőfal, Mathias Gidsel szinte folyamatos figyelmet kapott. A Berlin még megpróbált visszajönni a mérkőzés legvégén, de végül a Flensburg képes volt kézben tartani a találkozót, így Krickauék behúzták a második számú európai kupát.