A hét mérkőzései összefoglaló 18.rész

2020.02.04 szerda

Szent István SE-Győri Audi Eto KC 23-47 (10-24)

Nem adott esélyt a címvédő a sereghajtónak. Viszonylag gyorsan eldöntötte a mérkőzést az ETO, kilenc percnyi játék után már tíz góllal vezettek. A találkozó ezután már csak formalitás volt.

Legjobb góllövők: Monori Orsolya 5 ill. Oftedal Stine 10

2020.02.05 szerda

Alba Fehérvár KC-DVSC Schaeffler 30-33 (11-14)

Szinte végig meccsben voltak a hazaiak, azonban így sem sikerült pontot szerezni az élmezőnyhöz tartozó Debrecen ellen.

A második félidő elején megléptek a vendégek, de az Alba jól hajrázott, ennek ellenére pont nélkül maradtak.

Legjobb góllövők: Mendy Claudine 9 ill. Bordás Réka 7

Érd-DKKA 26-28 (15-15)

Gyakorlatilag lehetetlen volt megjósolni a mérkőzésen folyamán, hogy ki is kerül ki győztesen a mérkőzésből. A találkozón végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A hajrá kezdetén négy góllal léptek meg a vendégek, ami végül elégnek bizonyult. Az Érd ezzel a vereséggel egyre távolabb a dobogótól.

Legjobb góllövők: Nascimento Alexandra 6 ill. Triscsuk Krisztina 6

2020.02.06 csütörtök

Siófok KTC KFT-DKKA 35-17 (18-10)

Másnap már nem sikerült a DKKA-nak az újabb bravúr. A Balaton-partiak az első pillanattól kezdve a kezükben tartották a mérkőzést így megérdemelten nyertek.

Legjobb góllövők: Niombla Gnonsiane 5 ill. Szekerczés Luca 8

2020.02.08 Szombat

Váci NKSE-Motherson Mosonmagyaróvár 30-25 (15-12)

Nem nagyon forgott veszélyben a hazaiak győzelme, annak ellenére sem, hogy sokszor vissza tudott jönni a mérkőzésbe az MKC. A mérkőzés érdekessége hogy a hazaik kapusa Arenhart Barbara már a hatodik gólját lőtte a szezonban.

Legjobb góllövők: Kuczora Csenge 10 ill. Bardi Fruzsina 6

Eubility Group Békéscsabai ENKSE-MTK Budapest 32-23 (19-9)

Nyugodtan mondhatják a hazaiak, hogy végre minden működött. Mindenben a vendégek fölé nőttek a mai napon védekezésben, kapusteljesítményben és támadásban is. A mérkőzései érdekességei hogy a Békéscsaba közel egy év után nyert ismét újra hazai pályán, és újdonsült kapusuk Dragica Tatalovic 45%-al védett.

Legjobb góllövők: Mitrovic Ivana 8 ill. Tóth Eszter 11

Európai kupákban érdekelt csapataink

Bajnokok Ligája

2020.02.08

Ramnicu Valcea-Győri Audi Eto KC 20-29 (6-10)

Ha a félidőfd és a végeredményre tekintünk, azt láthatjuk hogy egy gólszegény és gólgazdag meccset is láttunk. Győrnek összességében jól működött a támadása és a védekezése is, így megérdemelten nyert.

Legjobb góllövők: Elghaoui Asma 7 ill. Kristiansen Veronica 8

FTC Rail Cargo Hungaria-Rostov Don 31-35 (14-19)

Hiába a jó támadás, és hiába jött vissza nagyon mélyről a Fradi, így sem tudott pontot szerezni. Egyre nehezebb helyzetben a zöld-fehérek.

Legjobb góllövők: Klujber Katrin 9 ill. Managarova Luliia, Vyakhireva Anna 9-9

EHF kupa

2020.02.09 vasárnap

Siófok KTC Kft-Magura 34-22 (15-12)

Az első félidőben jól tartotta magát a vendég csapat. Majd a második félidőben címvédőhöz méltóan játszott, így végül nagyon magabiztosan tudott nyerni.

Legjobb góllövők: Aoustin Camille, Kobetic Andrea, Such Nelli 6-6 ill. Craciun Adriana, Danici Maria, Vinyukova Natalia 4-4

Érd-Bistria 24-24 (12-12)

Drámai és fordulatos mérkőzést láthattunk. Igazából egyik csapatnak sem ment jól a játék, sok hibával játszott mind a két együttes. A Bistria az utolsó másodpercekben egyenlített, így a Debrecen után az Érd is elbúcsúzott erre a szezonra a nemzetközi kupától.

Legjobb góllövők: Kovacevic Jovana 6 ill. Ratiu Daniela 6

Banik Most-DVSC Schaeffler 28-29 (12-14)

Habár nem így tervezték, nem ilyen hamar a búcsút a nemzetközi kupától a debreceni lányok, de győzelem az utolsó nemzetközi mérkőzésen. Érdekességként említhetjük hogy a cseh csapat ebben a szezonban a Bajnokok Ligája csoportkört is számítjuk akkor tizenkettő csoportmérkőzésen tizenkettő vereséget szenvedett el.

5.Klujber Katrin (FTC) 16/92

Századosok, avagy hány mérkőzésre volt szüksége az adott játékosnak a száz gól eléréséhez: