Heti rovatunban a magyar vonatkozású női mérkőzéseket foglaltuk össze

2020.02.18 kedd

FTC Rail Cargo Hungaria-Siófok KTC KFT 24-26 (14-16)

A nagy tét az egész mérkőzésen végig érezhető volt. A Balaton-partiak gyakorlatilag végig vezettek, 2-3 percet kivéve, így a Fradi csak követni tudta ellenfelét. A Fradi ezzel lépéshátrányba került a második helyért vívott csatában.

Legjobb góllövők: Háfra Noémi 7 ill. Kobetic Andrea 8

Váci NKSE-Győri Audi Eto KC 28-35 (15-22)

Nagyon szépen tartotta magát a hazai csapat az első negyedórában, azonban a félidő végére a címvédő elhúzott, és gyakorlatilag ez a különbség a mérkőzés végére meg is maradt, így megérdemelten szerzett ismét két pontot az Eto.

Legjobb góllövők: Hámori Konszuéla, Kuczora Csenge 6-6 ill. Oftedal Stine 9

2020.02.21 péntek

DKKA-MTK Budapest 27-32 (10-15)

Több mint egy hónap után nyert vendégként ismét az MTK. A mérkőzést az jellemezte leginkább, hogy a vendégek négy, öt góllal vezetnek és ez szinte végig, így volt a mérkőzésen.

Legjobb góllövők: Szekerczés Luca 8 ill. Tóth Eszter 11

Alba Fehérvár KC-Hungast Szombathelyi KKA 33-34 (15-16)

Ha csak az eredményre nézünk, azt láthatjuk, hogy egyik csapat sem törődött igazán a védekezéssel. Rendkívül nagy csata folyt a pályán nagyon sportszerű körülmények között. annak ellenére hogy volt egy kizárás a hazaiak részéről a mérkőzés legvégén.

Az elejétől a legvégéig fej-fej mellett haladtak a csapatok a végén, azonban a szerencse a vendégek oldalán állt, egy időntúli hétméteressel hazavitték a kettő pontot.

Legjobb góllövők: Mendy Claudine 10 ill. Gorliska Liliia 8

2020.02.22 szombat

Szent István SE-Kisvárda Master Good SE 26-31 (13-18)

Nagyon hosszú idő után tudott ismét nyerni a Kisvárda. Az első pillanattól kezdve magukhoz ragadták a kezdeményezést, ami ki is tartott a mérkőzés legvégéig.

Legjobb góllövők: Scheffer Zsanett 7 ill. Habonkova Veronika 7

Eubility Group Békéscsabai Előre NKSE-DVSC Schaeffler 25-33 (10-15)

A nézők nélküli keleti rangadón most nem tudta megtréfálni ősi riválisát a Békéscsaba. Mind a két csapatot megzavarta egy picit, hogy most nincsenek nézők, hiszen hat perc elteltével is csak egyetlen gólocska állt az eredményjelzőn. Összeségében a hazaik az első félidőben egész jól tartották magukat, de az idő előrehaladtával egyre biztosabbá vált, hogy a vendégek fognak nyerni a mai napon.

Legjobb góllövők: Marincsák Nikolett 8 ill. Bulath Anita 6

Érd-Motherson Mosonmagyaróvár 39-24 (17-15)

Végre úgy játszott az Érd, ahogy igazán tud, mondhatják ezt a szurkolóik. Teljesen különböző képet hozott a két játékrész. Az elsőben nagyon jól tartotta a lépést az MKC, sőt két góllal vezettek is. A második játékrészben azonban már nagy különbség volt az Érd javára; az idő előrehaladtával egyre nagyobb előnyt dolgoztak ki így megérdemelten tartotta otthon a pontokat a hazai csapat.

Legjobb góllövők: Naschimento Alexandra 9 ill. Tilinger Tamara 7

Európai kupákban érdekelt csapataink

Bajnokok Ligája

CSM Bukarest-FTC Rail Cargo Hungaria 27-24 (16-13)

Sajnos visszavágott a román fővárosi együttes nagy arányú vereségért. A mérkőzésben benne volt az is akár, hogy a Fradi ismét megtréfálja a román csapatot, de sajnos nem így lett. A magyar csapat ezzel búcsúzni kényszerül a sorozattól egy ideig.

Legjobb góllövők: Cristina Neagu 8 ill. Lukács Viktória 7

2020.02.23 vasárnap

Brest-Győri Audi Eto KC 28-29 (15-14)

Bizony ez is nagyon nehéz mérkőzés volt a címvédő számára, ez jól mutatja az is, hogy a félidőben még a franciák vezettek. A két csapat lemásolta a győri mérkőzést, annyi különbséggel, hogy egyetlen góllal jobbnak bizonyult az Eto.

5.Szekerczés Luca (DKKA) 18/105

Századosok, avagy hány mérkőzésre volt szüksége az adott játékosnak a száz gól eléréséhez: