Rovatunkban az előző heti női mérkőzéseket vettük górcső alá.

2020.03.04 szerda

Győri Audi Eto KC-Eubility Group Békéscsabai Előre NKSE 45-28 (22-14)

Most sem okozott gondot a Békéscsaba a címvédőnek, ahogy az elmúlt években sem. A hazaiak már az első percekben jelezték, hogy itt csak az övéké lehet a kettő pont. A mérkőzés előrehaladtával folyamatosan nőtt a két csapat közötti különbség. A Békéscsaba számára biztató lehet a huszonnyolc dobott gól a továbbiakban.

Legjobb góllövők: Oftedal Stine 8 ill. Barján Bianka 8

2020.03.06 péntek

DVSC Schaeffler-Érd 33-29 (14-12)

Közönségszórakoztató mérkőzésen tartotta otthon a pontokat a Debrecen. Az első negyedórában még a vendégek vezettek, de amint átvették a hazaik vezetést, utána ez náluk is maradt a mérkőzés végéig. A Debrecen nem tudta leszakítani ellenfelét, így végig nyílt volt a párharc. Ezzel a győzelemmel nemcsak hogy oda-vissza verte az Érdet a Debrecen, hanem több mint egy gyozelemnyi az előnye a negyedik helyen.

Legjobb góllövők: Despetovic Jelena 10 ill. Kisfaludy Anett, Kovacevic Jovana, Jerabkova Marketa 7-7

Kisvárda Master Good SE-Alba Fehérvár KC 29-20 (11-8)

A kérdésünkre választ kaptunk: A Kisvárda otthon jobb mint a Fehérvár idegenben. A vártnál simábban tudott nyerni Bakó Botond együttese az alsó házi rangadón. Az első játékrészben nagyon kevés gól esett, amiből a hazaik jöttek ki jobban. A második félidő elején nagyon belealudt az összecsapásba az Alba, ami végülis a vesztüket okozta tíz gólos előnyre tett szert a Kisvárda a 45. percben. A Fehérvár már november közepe óta nem tud nyerni bajnoki mérkőzést.

Legjobb góllövők: Szabó Nina 8 ill. Zazai Sabrina 6

Motherson Mosonmagyaróvár-DKKA 29-22 (14-7)

Ezen a mérkőzésen igazán megmutatta az MKC, hogy mire is képes hazai pályán. Végig nagyon jól védekeztek, és ezzel a DKKA nem tudott mit kezdeni. Az első félidő a hazaiaké volt, majd a második játékrész kiegyenlített játékot hozott.

Legjobb góllövők: Tilinger Tamara 9 ill. Jovovity Jovana 5

2020.03.08 vasárnap

Hungast Szombathelyi KKA-Váci NKSE 30-36 (16-20)

Gólgazdag közönségszórakoztató mérkőzésen vitte haza a pontokat a Vác. A találkozóra mondhatnánk azt is, hogy a vendégek jól elhúztak a hazaiktól több periódusban, majd visszaengedték őket, de olyan közel sohasem engedték, hogy a vezetésük veszélyben legyen.

Legjobb góllövők: Jovetic Dijana, Varga Nikolett, Horváth Petra, Mayer Szabina, Virág Noémi 4-4 ill. Kácsor Gréta 10

Európai kapujában érdekelt csapataink

Bajnokok Ligája

2020.03.07 szombat

Rostov Don-FTC Rail Cargo Hungaria 29-26 (17-9)

Az első játékrészben nem igazán jött játékba a Fradi, amit végül nagyon sajnálhatott a mérkőzésen után. A második félidőben már sokkal jobban játszottak, annak ellenére, hogy sokáig nem csökkent a hátrány. Összeségében szépen helyt álltak a zöld-fehérek a tavalyi döntős otthonában.

Legjobb góllövők: Sen Anna, Vyakhireva Anna 6-6 ill. Klujber Katrin 9

Győri Audi Eto KC-Ramnicu Valcea 35-29 (20-15)

A címvédő most valamivel könnyebben tudott nyerni, mint az elmúlt Bajnokok Ligája mérkőzéseiken. Gyakorlatilag végig vezetve tartotta otthon a pontokat, amivel csoportelsőként jutott a negyeddöntőbe.

Legjobb góllövők: Odtedal Stine 6 ill. Badea Alexandra, Liscevic Kristina, Norgaard Ann 5-5

EHF Kupa negyeddöntő visszavágó

Siófok KTC KFT-Kastamonu 40-20 (19-10)

Ismét zseniálisan játszottak a balatonparti lányok. Körülbelül ugyanaz volt a játék képe a kinti mérkőzésen. A Siófok úgy törte fel ellenfele védelmét, mintha osztálykülönbség lett volna a két csapat között.

Legjobb góllövők: Hársfalvi Júlia, Jezic Katarina 6-6 ill. Iskenderoglu Serpil, Özel Yeliz 6-6