Az Európai Kézilabda Szövetség információi szerint a BL sorsolás előtti kalapbeosztásnál  hölgyeknél a magyar bajnok Győri Audi Eto KC az első, míg az ezüstérmes, szabadkártyával induló a Ferencváros a harmadik kalapból várja a Bajnokok Ligája sorsolást.

A férfiaknál a magyar bajnok Pick Szeged ugyancsak az első, míg a Final Fourban résztvevő Telekom Veszprém a harmadik kalapból várja azt.

A 2022/23-as idényben a Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolását pénteken, 11 órakor tartják az Európai Kézilabda Szövetség bécsi székházában.

Borítókép: Facebook.com/ Pick Szeged (archív)

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntőjét a Kielce drámai módon hétméteresekkel veszítette el a Barcelona ellen. A büntetőpárbajban hibázott a csapat jobbátlövője, Alex Dujshebaev.

A találkozót követő sajtótájékoztatón a Kielce edzője, –  Alex Dujshebaev édesapja – Talant Dujshebaev így vélekedett a mérkőzést követő sajtótájékoztatón.

„Gratulálok Alexnek, számomra ő a világ legjobb játékosa. Most számára nagyon nehéz. Edzőként és apaként is mondhatom, te vagy a legjobb dolog, ami az eddigi életemben történt.” – nyilatkozta Talant Dujshebaev.

A mérkőzésen történtekről itt olvashatnak.

Borítókép: Facebook.com/ PGE VIVE Kielce

Az idei kiírás legjobb két csapata a Final4 legszínvonalasabb mérkőzését játszotta a Bajnokok Ligája döntőjében.

Taktikai variációk egész sora, jó kapusteljesítményekkel párosuló kemény védekezés jellemezte a játékot mindkét oldalon. A két topcsapat gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladt a találkozó során, sejteni lehetett a játék képe alapján, hogy a hajrában dől el a végső győztes kiléte. Ez olyanannyira beigazolódott, hogy hatvan percnyi kűzdelem után 28-28-as állást mutatott az eredményjelző.

A hosszabbítás egészen kaotikus forgatókönyv szerzint zajlott, de hetven perc játék után továbbra is egálra álltak a felek (32:32). Nem bírt egymással a két csapat, így a büntetőkre maradt a döntés. A Kielce legnagyobb sztárja Alex Dujshebaev hibázott, így a katalán sztárcsapat tizenegyedik alkalommal ünnepelhetett végső sikert a legrangosabb európai kupasorozatban. Carlos Ortega első BL győzelmét szerezte vezetőedzőként.

A 2021/22-es férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyesdöntőjének eredményei:
Elődöntök:
Telekom Veszprém – Vive Kielce 35 – 37
THW Kiel – FC Barcelona 30 – 34
Bronzmérkőzés:
THW Kiel – Telekom Veszprém 34 – 34 (hétméteserekkel 37-35)
Döntő:
FC Barcelona – Vive Kielce 28 – 28 (hosszabítás után 32 -32, hétméteresekkel 37-36)

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének bronzmérkőzésén a német THW Kiel, és a Telekom Veszprém csapata mérkőzött meg. A szombati játéknapon Momir Ilics csapata két góllal kapott ki a Kielcétől, (37-35) míg a THW Kiel négy góllal maradt alul a BL címvédő Barcelonával szemben. (34-30).

A magyar csapatból hiányzott sérülés miatt a balszélső Dejan Manaskov, míg a túloldalról Sagosen és Pekeler nem szerepelhet a Final Fourban.

A találkozó Yahia góljával indult, de a Kiel gyorsan fordított, öt perc után pedig 3-3 volt az állás.

Tíz perc után feljavultak a kapusok, Landin és Corrales is többször mutatott be nagy bravúrt, majd Mahé és Yahia góljaival 5-3 lett az állás.

A Kiel ezt követően Zarabec gyors góljaival egyenlített a Kiel, negyedóra után 8-8-at mutatott az eredményjelző.

A mérkőzés a várakozásoknak megfelelően feszült volt, Momir Ilics, és Filip Jicha is sokat forgatta a csapatát. Húsz perc után Lékai góljával újra a Veszprém került előnybe. (13-12)

Maqueda bombájával először vezetett kettővel a Veszprém, Filip Jicha ki is kérte első idejét. (14-12)

Az első félidő utolsó öt perce kétgólos veszprémi előnnyel kezdődött, amelyet még kettővel megtoldottak a bakonyiak, így a szünetben THW Kiel-Telekom Veszprém 14-18

A második félidő első öt percét a Kiel kezdte jobban, 21-19-re jött fel a német csapat.

Ekberg hetesével kettőre jöttek fel a zebrák a 40. percre, ráadásul a Veszprém emberhátrányba került Nilsson kiállítása miatt. (24-22)

A Veszprém feljavult, Yahia hétméteres góljával – összességében a hetedik – 28-24 –re vezetett Momir Ilics gárdája. Ezt követően Filip Jicha másodszor kért időt a mérkőzésen.

Ezt követően két gyors gól következett, Ilic is időt kért. (28-26)

Tíz perccel a vége előtt Zarabec bombájával egyenlített a Kiel. (30-30)

Öt perccel a vége előtt egy góllal vezetett a Kiel, amikor Nenadic büntetőjét védte Landin, majd egy gyorsindítás után Mahé egyenlített. (32-32)

Az utolsó perc igazi őrület volt, egygólos kieli vezetésnél Momir Ilics időt kért 20 másodperccel a vége előtt. (34-33)

Ezt követően hétméterest kapott a Veszprém, amit Mahé értékesített, így jöhettek a büntetők.

Lauge 3-1

A Telekom Veszprém 2020 után jutott ismét a Final Fourba, akkor is negyedik lett.

Borítókép: MTI/ Kovács Anikó

A több sebből vérző THW Kiel nekiesett a címvédő Barcelonának a Final4 második elődöntőjének elején. Bár az első félidőben fej-fej mellett haladtak a csapatok, a második játékrészre elfogyott a német klub. Így a katalánok nyerték minden idők két legnagyobb kézilabda klubjának rangadóját.

Aleix Gomez elképesztő teljesítményt nyújtott az elődöntőben, aminek a végére nem maradtak izgalmak. A holnapi döntőbe így a világ jelenlegi két legjobb csapata került, óriási mérkőzésre van tehát kilátás!

Előtte azonban még megmérkőzik egymással a mai nap két vesztese a Telekom Veszprém és a THW Kiel, így az egyik csapat egy bronzéremmel vígasztalódhat.

Szombati eredmények:
Kielce – Veszprém 37 – 35
Barcelona – Kiel 34 – 30

A vasárnapi program tehát:
15:15 Veszprém – Kiel (harmadik helyért)
18:00 Barcelona – Kielce (BL döntő)

Harmadszor csapott össze a magyar és a lengyel rekordbajnok a Bajnokok Ligája négyesdöntőinek történetében. Mindkét csapat csalódást követően érkezett Kölnbe, a Veszprém a bajnoki döntőt vesztette el a Szegeddel szemben, a Kielce a kupadöntőben maradt alul a Wisla Plock ellen.

A Veszprém kapujában Corrales elképesztő teljesítményt nyújtott az első húsz percben, ezt követően azonban elmaradt a kapusteljesítmény, más fegyvere pedig nem maradt a magyar csapatnak, amivel egy szerkezetileg és taktikailag előrébb tartó együttes fölé kerekedhetett volna.

Az első félidő még kétgólos veszprémi vezetéssel zárult, de a szünetet követően gyorsan fordított a Kielce és nem is adta ki előnyét a végéig.

A lengyel bajnok megérdemelten jutott be a fináléba és ellenfélre vár.

A Telekom Veszprém holnap 15:15-kor lép pályára utoljára a szezonban, a Bajnokok Ligája bronzmérkőzésén.

2022 június 18-19.-i hétvégén rendezik meg a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjét a kölni Lanxess Arénában. A szombati játéknap a két elődöntőt, míg vasárnap a bronzmérkőzést és a finálét rendezik meg. A két elődöntőben a magyar Telekom Veszprém a lengyel Kielce együttesével, míg a BL címvédő Barcelona a német THW Kiel ellen csap össze a döntőért.

Cikksorozatunk második részében a német THW Kiel útját elevenítjük fel.

Könnyebbnek vélt csoportban

Filip Jicha együttese 2020-ban megnyerte a Bajnokok Ligáját, míg 2021-ben óriási küzdelemben nyerte meg a német bajnokságot. (A gólkülönbség döntött a Flensburggal szemben)

A csoportkör sorsolása után a német bajnok összekerült a BL-döntős Aalborggal, a magyar bajnok Pick Szegeddel, valamint a francia Montpellier-vel is.
A zebrák a csoportkörben kikaptak Szegeden, Aalborgban és Montpellierben is, azonban az eredmények kedvező alakulása miatt oda tudtak érni az automatikus negyeddöntőt érő második helyre a dán Aalborg mögött.

A csapatban remekelt a norvég Sander Sagosen, a szlovén Miha Zarabec hátul pedig Nicklas Landin védései segítették a csapatot. A norvég átlövő egy német bajnokin súlyos sérülést szenvedett, aminek hiányát megérezheti a Kiel.

Sagosen hiánya aggodalomra adhat okot.
Fotó: Facebook.com/ THW KIEL

Csúcsrangadó a Final Fourért!

Filip Jicha csapata alaposan belehúzott, hiszen a szupersztárokkal felálló PSG ellen lépett pályára a kölni négyes döntőért. A párharc első mérkőzésén a Kiel sokáig vezetett, végül 30-30-ra végzett a francia fővárosban. A visszavágón aztán nagyon nagy csatát láthattak a Sparkassen Arénába kilátogatók.

A mérkőzés az utolsó másodpercben dőlt el, amikor Steins lövését hárította Nicklas Landin. A találkozó végeredménye 33-32 lett a németeknek.

A THW Kiel a címvédő Barcelona ellen lép pályára a Final Four döntőjéért, és a 2020-as BL fináléban, éppen ez a két csapat találkozott. Akkor a német csapat nyerte a párharcot.

Borítókép: Facebook.com/ THW KIEL

A 2022. júniusának harmadik hétvégéjén rendezik meg a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjét, ahol 2020. után ismét szurkolhatunk a magyar Telekom Veszprém együttesének.

A szombati nap folyamán a két elődöntőt rendezik, míg vasárnap a helyosztókat. Az első elődöntőben a magyar Telekom Veszprém a lengyel Kielcével, míg a másik ágon a német Thw Kiel, a címvédő Barcelona együttesével találkozik.

Cikksorozatunkban felelevenítjük, hogy a négy csapat hogyan jutott el Kölnbe.

Elsőként a BL címvédő Barcelona útját mutatjuk meg.

Edzőváltás a BL győzelem után

A Barcelona együtteséhez a tavalyi BL győzelem után a sikeredző Xavi Pasqual helyére a Veszprémmel BL döntőbe jutó Antonio Carlos Ortega érkezett. Ortégának  olyan legendás játékosokat kellett pótolni, mint a visszavonult Victor Tomas és Raúl Entrerrios. Mellettük még az izlandi klasszis Aron Palmarsson is elhagyta a katalán csapatot.

Érkezett azonban az egyiptomi Ali Zein, illetve egy katari beálló, a később megsérülő Luis  Frade helyére, illetve a Flensburghoz távozó Kevin Möller helyére egy argentin kapust igazoltak.

Kalkulált vereségek, magabiztos továbbjutás

A katalánok egy nagyon erős csoportba kerültek. Olyan együttesek ellen játszottak, mint a PSG, a Telekom Veszprém, a Kielce, vagy éppen a Flensburg.

A Barcelona ezek közül csak a Flensburgot verte oda-vissza, döntetlent játszott Párizsban és Portóban, kikapott oda-vissza a Kielcétől, és Veszprémben is.

Az eredmények következtében második helyen jutottak tovább, ami automatikusan negyeddöntőt ért. A csapatból remekelt a francia jobbátlövő Dika Mem, illetve az irányító Luka Cindric. Előbbi a második helyen van az összesített góllövőlistán, így jó esélye van a gólkirályi címre.

A Flensburg ellen a Final Fourért

A címvédőnek a német Flensburgon át vezetett az út a Final Fourtba. Ott mindkét mérkőzést magabiztosan nyerték a katalánok. Antonio Carlos Ortega csapata 33-29-re nyert idegenben, majd 27-24-re hazai pályán, amelynek következtében 2020 után ismét a Final Fourban vehetnek részt.

Az elődöntő sorsolása után kiderült, hogy a német THW Kiel együttesét kapták a fináléért.

A Kiel csapatának komolyabb gondjai akadtak, hiszen megsérült a norvég átlövő Sander Sagosen, valamint a beálló Hendrik Pekeler. Utóbbi helyére leigazolták a rutinos beállót, Bjarte Myrholt.

Borítókép: Facebook.com/  Barcelona Handbold

A Győri Audi ETO KC Vipers Kristiansand elleni BL-döntője volt a Sport TV eddigi legnézettebb közvetítése 2022-ben. Nem a Győr azonban az egyetlen magyar csapat, amely eljutott a négyes döntőig a BL-ben, hiszen a Telekom Veszprém Kölnben bizonyíthat pár nap múlva. A férfi kézilabda Bajnokok Ligája FINAL4-ját is a Sport1 közvetíti.

Tovább olvasom

Jól kezdett a magyar együttes a Bajnokok Ligája döntőjében, azonban a címvédő Vipers Kristiansand okosan menedzselte az első félidőben kiépített előnyét, így kérdés nem férhetett a győzelméhez.