Egy alsóházi és egy középmezőnybeli rangadót rendeztek ma a Bundesligában.

Annak a tudatában utazott a még bentmaradó (17.) helyen álló Minden a mögötte álló Ludwigshafenhez, hogy amennyiben nyernek, elkerülhetnek a piros zónából. Nos erre semmi esélyt nem hagytak a hazaiak, akik szinte már az első félidőben lerendezték a mérkőzést, ezzel helyet cserélve a tabellán. A házigazdáknál hárman is remekeltek, 7-7 gólt dobott Durak, Mappes és Valiullin is, míg a vendégektől csak a hat találatig jutó Kortét tudjuk kiemelni.

Ludwigshafen – Minden 30-24 (15-10)

Pontazonossággal fogadta a tizenegyedik Lemgo, a tizedik Erlangent. Mivel az előttük álló három csapatnak szintén kilenc, a hatodik Wetzlarnak pedig 10 pontja van, így egy esetleges győzelem, pillanatnyi EHF Európa Liga helyet érhet. Ennek tükrében az első játékrész hatalmas küzdelmet hozott, a vendégek már három góllal is vezettek, mégis x lett a szünetre. A második félidő teljesen ellentétes játékot hozott, most a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, ők húztak el három-négy gólra, de az ötvenedik percben újra döntetlenre álltak a felek. A végére aztán újra megrázta magát a Lemgo, amire már nem tudott reagálni az Erlangen. A hazaiaknál Zerbe és Suton jutott 6 gólig, Elisson pedig négye lőtt, míg a vendégeknél Jeppsson jutott hatig.

Lemgo – Erlangen 24-23 (9-9)