Az idei kiírás legjobb két csapata a Final4 legszínvonalasabb mérkőzését játszotta a Bajnokok Ligája döntőjében.

Taktikai variációk egész sora, jó kapusteljesítményekkel párosuló kemény védekezés jellemezte a játékot mindkét oldalon. A két topcsapat gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladt a találkozó során, sejteni lehetett a játék képe alapján, hogy a hajrában dől el a végső győztes kiléte. Ez olyanannyira beigazolódott, hogy hatvan percnyi kűzdelem után 28-28-as állást mutatott az eredményjelző.

A hosszabbítás egészen kaotikus forgatókönyv szerzint zajlott, de hetven perc játék után továbbra is egálra álltak a felek (32:32). Nem bírt egymással a két csapat, így a büntetőkre maradt a döntés. A Kielce legnagyobb sztárja Alex Dujshebaev hibázott, így a katalán sztárcsapat tizenegyedik alkalommal ünnepelhetett végső sikert a legrangosabb európai kupasorozatban. Carlos Ortega első BL győzelmét szerezte vezetőedzőként.

A 2021/22-es férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyesdöntőjének eredményei:
Elődöntök:
Telekom Veszprém – Vive Kielce 35 – 37
THW Kiel – FC Barcelona 30 – 34
Bronzmérkőzés:
THW Kiel – Telekom Veszprém 34 – 34 (hétméteserekkel 37-35)
Döntő:
FC Barcelona – Vive Kielce 28 – 28 (hosszabítás után 32 -32, hétméteresekkel 37-36)