Az idei kiírás legjobb két csapata a Final4 legszínvonalasabb mérkőzését játszotta a Bajnokok Ligája döntőjében.

Taktikai variációk egész sora, jó kapusteljesítményekkel párosuló kemény védekezés jellemezte a játékot mindkét oldalon. A két topcsapat gyakorlatilag végig fej-fej mellett haladt a találkozó során, sejteni lehetett a játék képe alapján, hogy a hajrában dől el a végső győztes kiléte. Ez olyanannyira beigazolódott, hogy hatvan percnyi kűzdelem után 28-28-as állást mutatott az eredményjelző.

A hosszabbítás egészen kaotikus forgatókönyv szerzint zajlott, de hetven perc játék után továbbra is egálra álltak a felek (32:32). Nem bírt egymással a két csapat, így a büntetőkre maradt a döntés. A Kielce legnagyobb sztárja Alex Dujshebaev hibázott, így a katalán sztárcsapat tizenegyedik alkalommal ünnepelhetett végső sikert a legrangosabb európai kupasorozatban. Carlos Ortega első BL győzelmét szerezte vezetőedzőként.

A 2021/22-es férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyesdöntőjének eredményei:
Elődöntök:
Telekom Veszprém – Vive Kielce 35 – 37
THW Kiel – FC Barcelona 30 – 34
Bronzmérkőzés:
THW Kiel – Telekom Veszprém 34 – 34 (hétméteserekkel 37-35)
Döntő:
FC Barcelona – Vive Kielce 28 – 28 (hosszabítás után 32 -32, hétméteresekkel 37-36)

Harmadszor csapott össze a magyar és a lengyel rekordbajnok a Bajnokok Ligája négyesdöntőinek történetében. Mindkét csapat csalódást követően érkezett Kölnbe, a Veszprém a bajnoki döntőt vesztette el a Szegeddel szemben, a Kielce a kupadöntőben maradt alul a Wisla Plock ellen.

A Veszprém kapujában Corrales elképesztő teljesítményt nyújtott az első húsz percben, ezt követően azonban elmaradt a kapusteljesítmény, más fegyvere pedig nem maradt a magyar csapatnak, amivel egy szerkezetileg és taktikailag előrébb tartó együttes fölé kerekedhetett volna.

Az első félidő még kétgólos veszprémi vezetéssel zárult, de a szünetet követően gyorsan fordított a Kielce és nem is adta ki előnyét a végéig.

A lengyel bajnok megérdemelten jutott be a fináléba és ellenfélre vár.

A Telekom Veszprém holnap 15:15-kor lép pályára utoljára a szezonban, a Bajnokok Ligája bronzmérkőzésén.

Fordulatos mérkőzésen győzte le a Telekom Veszprém a lengyel bajnokot utolsó hazai csoportmérkőzésén. Színes támadójáték jellemezte a bakonyi csapat játékát, ami ellensúlyozta a védelem közepén tátongó lyukakat. A találkozó hajrájára hátul is felkeményedett a Veszprém, így begyűjtötte a két pontot, ami azt jelenti, hogy a megszerezhető 14 pontból 13-at abszolvált otthonában a magyar rekordbajnok.

Ennek ellenére a Veszprém az utolsó játéknap eredményétől függetlenül a negyedik helyen végzett a B-csoportban, mivel idegenben csupán két pontra futotta 6 mérkőzésen. A nyolcaddöntős ellenfél kérdéses, de az már több mint valószínű, hogy nyolc közé jutás esetén a tavalyi ezüstérmes Aalborg lesz az ellenfél a Final4-ba jutásért.

A mai meccs üde színfoltja volt Sipos Adrián négy gólja és Ilic Zorán első félidős szerepvállalása. A találkozó színvonalára kissé rá nyomta bélyegét a tétnélküléség, de önbizalom növelésnek mindenképpen jó volt a szezon eddigi talán legjobb csapata elleni diadal. Az utolsó percek gála jellege tovább növelhette a mérkőzésre kilátogató szurkolók szórakozását. Felemás csoportkör ér véget jövő héten Párizsban, hogy aztán kezdetét vegye a szezon legfontosabb szakasza.

Végeredmény: Telekom Veszprém – Kielce 35 – 33

Az első forduló legnagyobb meglepetését szolgáltatta a Kielce a bukaresti vereségével, így a Veszprém elleni hazai bemutatkozás alkalmával várták a lengyel szurkolók a javítást.

Tovább olvasom

A mai napon rendezik meg a Lomza Kielce – MOL-Pick Szeged találkozót a férfi Bajnokok Ligájában, melyre a magyar csapat tartalékosan érkezik a vírus helyzett miatt. Ennek kapcsán fejtette ki a gondolatait Talant Dujshebaev, a Kielce BL győztes edzője. A magyar kivonat alább olvasható.

„Rendkívül nehéz feladat vár ránk! Mentálisan hihetetlenül kemény játék lesz. Ezért azt szeretném kérni minden szurkolótól, aki eljön a mérkőzésre, hogy segítsenek nekünk! Tudjuk, hogy a rivális csapat megtizedelve érkezik. Bár sokan azt hihetik, hogy ez megkönnyíti a dolgunk, biztosíthatom őket, hogy nem így lesz! Az egész történelmük bizonyítja, hogy soha nem szabad lebecsülni őket. Őszintén szólva nem is nagyon tudok aludni, csak ezen jár az eszem esténként… Kilenc embert elveszített a Szeged és máris mindenki minket lát Góliátnak. Hányszor voltam már ilyen helyzetben! Ezek a legnehezebb mérkőzések.”

„A MOL-Pick Szeged a világ egyik legjobb csapata. Amíg van egy kapusa és hat mezőnyjátékosa, addig bárhol, bárkit meg tud verni. Még mindig szembe kell néznünk Canellassal, Zsitnyikovval, Källmannal, Radivojeviccsel, Miklerrel, Aliloviccsal, Gaberrel, Stranyovsky-val és Henigmannal… Amikor tavaly a Montpellier érkezett hozzánk fontos játékosai nélkül, elkényelmesedtünk és négy gólos vereség lett a vége.”

„Nekünk most csak veszíteni valónk van, ezért rendkívül nehéz az ilyen helyzet mentálisan. Pont ezért kérek még egyszer minden szurkolót, hogy segítsenek nekünk. Teremtsenek olyan légkört, hogy ellenfelünk érezze, hogy mi a célunk! A Szegednek még mindig vannak olyan játékosai, akik legyőzhetnek minket, még a mi pályánkon is. Mindent megteszek, hogy felkészítsem és a csapatot, és akár egy utolsó másodperces góllal is, de megnyerjük a meccset! Ezzel meg lennék elégedve.”

Kép: Index

Az első nemzetközi felkészülési mérkőzésén a Kielcét látta vendégül a Telekom Veszprém péntek este. David Davies tanítványai a Tatabánya után a lengyel bajnoktól is vereséget szenvedtek hazai környezetben. A Kielce legutóbb nyolc évvel ezelőtt, Bajnokok Ligája mérkőzésen tudott nyerni Veszprémben.

A magyar bajnok ezúttal is sok hibával, szétszórtan játszott. A nézők előtt megrendezett találkozó nagy részében a Kielce akarata érvényesült, de a Veszprém a hajrában egyenlíteni tudott, a győzelemnek viszont a jobban koncentráló lengyel együttes örülhetett.

Telekom Veszprém – Kielce 29-32