A Bajnokok Ligája 8. fordulójában a Szeged szoros mérkőzésen, de hozta a kötelezőt Észak-Macedóniában a Pelister ellen, a Veszprém pedig magabiztosan, ismét 40 gól felett termelve hazai pályán is legyőzte a Celjét. A forduló többi meccsére szintén hasonló kettősség volt igaz, vagy sima, vagy nagyon szoros. Lássuk, hogy mi történt.

Aalborg–Kiel 27-27

A Kiel előző héten nagyon sima vereséget szenvedett hazai pályán az Aalborg ellen, ebben pedig óriási szerepe volt annak a Niklas Landinnak, aki természetesen korábban a Zebrák közönségkedvence volt. Ám a férfi BL kiszámíthatatlanságát remekül mutatja ez a találkozó. Szoros meccskezdés után ugyanis a Kiel tudott ellépni, sőt a második félidőre már egy nagyobb különbség is kialakult: héttel is vezetett a Kiel, majd még a hajrában is hat volt a németek előnye. Végül mindkét együttes megnyerhette volna a találkozót, de egy olyan döntetlen született, amely tovább bonyolította a helyzetet ebben az A-csoportban. Dán oldalon Hald Jensen és Nilsson öt, a Kielnél Bilyk hat gólig jutott.

PSG–Kolstad 28:28

Egy újabb olyan párharc, amiben sokat fordult a világ egy hét alatt. A Paris-Saint Germain természetesen azzal a céllal léphetett pályára, hogy megszerezze azt a két pontot, amivel biztosabbá teheti a pozícióját a tabella első felében. Ebben a találkozóban nem voltak akkora hullámzások, mint az előbbiben, de azért az első félidő végére kialakult egy négy gólos kolstadi előny. A második játékrész elején viszont kezdett visszazárkózni a Paris-Saint Germain, végül pedig már ők is vezettek. Itt is mindkét csapatnak volt esélye lezárni a meccset, de végül a legizgazságosabb eredmény született.

Kielce – Zagreb 28:24

A múlt heti zágrábi döntetlen után a két csapat ezúttal Lengyelországban vívott nagyon nagy csatát egy olyan csoportban, ahol minden gólnak nagy jelentősége lehet. A meccs a hazaiak számára rémálomszerűen indult, azonban a 16. percre összeszedett ötgólos hátrányt a szünetig sikerült is ledolgoznia a Kielcének. Az 50. percig a két csapat fej-fej mellett haladt, de ekkor érkezett néhány csúnyán eladott labda egymás után a zágrábi oldalon, valamint Andreas Wolff is a legjobbkor védett hatalmasat, így a végére négygólos kielcei győzelemnek örülhetett a közönség. Ez a Szegednek még jól jöhet…

GOG – Magdeburg 25:32

Odensében fogadta a BL címvédőjét a GOG. A Magdeburg villámrajtot vett és a 13. perc közepén már hatgólos előnyben volt, azonban ezt valamelyest még tudta kozmetikázni a hazai csapat, a félidőre 13:17-es állással vonultak a csapatok. A második félidőt azonban ismét egy másik sebességi fokozaton kezdte a Magdeburg, mint a dánok, így a 43. percben már a tízgólos különbséget is közétette Wiegert csapata. Az utolsó öt percben azonban már nem találtak be, így a különbség – amely valószínűleg így nem nagyon fog számítani – hétgólosra apadt (25:32). A Magdeburg szekerét a 15 védést bemutató Nikola Portner mellett a hétgólos Claar és a hat-hat gólig jutó Omar Ingi Magnusson és Michael Damgaard húzta.

Barca – Plock 32:25

Fazekas Gergő csapata a múlt heti, szorosnak tűnő összecsapás után ezúttal Katalóniában próbált szerencsét a Barca ellen. A mérkőzés első pillanatától kezdve a kezében tartotta az irányítást a Barca, gyorsan közé is tettek 3-4 gólt, amit aztán őrizni is tudtak. A félidő (16:13) után azonban voltak pillanatok, amikor a Plock két gólra is megközelítette Dika Meméket, de csupán egyszer volt lehetőségük támadni a -1-ért (ekkor sajnos Fazekas Gergő kezébe ragadt bele a labda és vették el lépéshibáért). Ez volt az a pont, ahol a lengyel csapat elfáradt, nyílni kezdett az olló és 24-22-ről 28-22 lett, a hat gól pedig hétre hízott a meccs végére (32:25). Fazekas öt lövésből négy gólt szerzett, és azon az egy eladott labdáján kívül ismét nagyon jól játszott.

Porto – Montpellier 25:29

Azonos pontszámmal várta a portói visszavágót a két csapat a B csoportban, az első félidőben pedig ennek megfelelően szinte végig egy-egy gólos különbség volt ide-oda. Bár a második játékrész első két gólját a hazaiak szerezték, a Montpellier nemcsak visszajött, de a félidő közepére három-négygólos előnyre tett szert. Innen a mérkőzés végéig már nem is engedte közelebb a francia ezüstérmes a portugál bajnokot, így a végére 25:29-es végeredmény alakult ki. A franciák legjobbja a két svéd szélső volt, Lucas Pellas kilenc, míg Sebastian Karlsson öt gólig jutott.

Kiemelt kép forrása: Lauréne Valroff / eurohandball.com