Az Európa-liga hatodik fordulójában a magyar együttes elszenvedte ötödik vereségét, így továbbra is a csoport utolsó helyén áll.

A francia csapatnak sem megy túl jól a szekere a bajnokságban, a Nimes három forduló óta nyeretlen, ezzel csak a nyolcadik helyen állnak. A nemzetközi porondon jobban teljesítenek, ezt bizonyították a Tatabánya elleni két mérkőzésen.

Dragan Djukic együttesének az idegenbeli találkozón volt nagyobb esélye a pontszerzésre. A győri ütközetet nagy lendülettel kezdte a Nimes, de a Bányász 1-4 majd 9-13-as állásnál is vissza tudott jönni a mérkőzésbe. A szünetben már a franciák voltak hátrányban. Sajnos a második játékrész elején megint beragadt a Tatabánya. A 45. percben először vezetett a Nimes öt góllal, innen már nem volt visszaút. A vége sajnos nagyon sima lett. A Tatabánya részéről a balkezesek remekeltek, Balogh Zsolt kilenc, Ancsin Gábor hat gólt szerzett.

Tatabánya – Nimes 30-38 (17-16)

fotó: Tatabánya facebook