Az egyiptomi kézilabda világbajnokság negyedik napján nyolc mérkőzést rendeztek. A magyar válogatott szabadnapos volt, de a csapattal kapcsolatos információ, hogy a tegnapi ellenfélnél újabb koronavírusos esetek jelentek meg. Ez egészségügyi aggályokat vet fel a pénteki mérkőzéssel kapcsolatban, és valószínű a németek mérkőzése törlésre fog kerülni.
E csoport
Ausztria – Franciaország 28-35
Az európai csoportban a franciák Ausztria ellen folytatták szereplésüket a világbajnokságon. 3-3 után sorozatban három gólt lőttek a gallok, és a folytatásban is eredményesek tudtak lenni. A forduláskor 4 gól volt Franciaország előnye, kiemelendő mindkét oldalon az eredményes beállójáték, osztràk oldalon a minden irányban termetes Wagner, míg ellenfelüknél Tournat és Fabregas villogott.
A folytatásban tisztességesen küzdött Ausztria, de a különbség csak nőtt és nőtt. Vincent Gérard 16 védéssel járult hozzá a tekintélyes különbséghez. Kentin Mahé kevesebbet játszott a mérkőzésen, de 2 gólt így is feljegyezhettünk a neve mellé. A vége biztos francia siker, a csoportkört a svájciak ellen zárhatják majd.
Svájc – Norvégia – 25-31
A norvégok legutóbbi keserű piruláját a franciák szolgálták fel, gyakorlatilag tükörsima vereséget szenvedtek. A javításra minden esély megvolt a csoport szombat esti mérkőzésén. Sagosen góljaival az első félidő derekára négygólos előny alakult ki. A fizikális és tudásbeli különbség látszódott a pályán, a szünetig tartották, majd utána növelték előnyüket. A mérkőzésen kiváló teljesítményt nyújtott Sagosen (11 gól) és Reinkind, a norvégok javították a legutóbbi botlásukat.
F csoport
Marokkó – Portugália 20-33
Meglepetésre villámrajtot vett a marokkói válogatott, rövid időn belül ötgólos előnyt (7-2) szereztek az indiszponált portugálok ellen. A luzitánok nem adták fel, szívósan küzdve, Martins és Portela vezetésével a szünetre egalizálni tudták az eredményt.
A folytatásban viszont már csak egy csapat volt a pályán. A félidő közepére tízgólos előnybe került a portugál csapat a fáradó és sokat hibázó marokkóiak ellen. A vége sima papírforma, a portugálok csoportjuk favoritjaiként magabiztosan menetelnek tovább.
Algéria – Izland 24-39
Az izlandi válogatott az F csoport esti mérkőzésén igazolta a papírformát. Már a szünetben 12 gól volt az előnyük. A második félidőben tovább növelték előnyüket, amellyel nagy lépést tettek a középdöntő felé.
G csoport
Egyiptom – Észak-Macedónia 38-19
Az utolsó pillanatban beugró macedónok az első fordulóban kikaptak a tartalékos svédektől, a mai mérkőzésen a házigazda ellen kellett volna javítaniuk. Nagyon gyorsan kiderült, hogy ennek nem sok esélye van, a remeklő egyiptomiak összesen 20 gólt szereztek a szünetig, míg ellenfelüknek összesen hatot engedélyeztek. Demoralizáló játékrész volt. Kaddah góljaival a második játékrészben is tartották, később növelték az amúgy is tetemes előnyüket. A Telekom Veszprém játékosa, Yahia 3 gólt szerzett. Ezzel a sikerrel Egyiptom továbbjutott, és önbizalommal várhatja a svédek elleni csoportrangadót.
Chile – Svédország 26-41
A G csoport esti mérkőzésén a skandinávok számítottak esélyesnek a szerényebb képességű chilei válogatott ellenében. A svédek már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést, négygólos előnyre tettek szert rögtön az elején, gyakorlatilag ezt az előnyt őrizték az első félidőben. A folytatásban egyre hízott a különbség, Lucas Pellas, a svédek balszélsője 12 gólt szerzett. Az utolsó körben remek rangadót láthatunk majd Svédország és Egyiptom között.
H csoport
Fehéroroszország – Dél-Korea 32-24
A csoport kora délutáni mérkőzésén az első fordulóban 51 gólt kapó ázsiaiak próbálták feledtetni a csütörtöki rémálmot. 5-5-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ezután a fehéroroszok lassanként biztos előnyt építettek, a lendületesen, de sok hibával játszó koreaiak ellen. A szünetre stabilizálni tudták előnyüket, hat góllal vezettek 30 perc után.
A második félidő elején négy gólra jött fel az ázsiai alakulat, de a feltámadásuk kérészéletű volt. A beloruszok kemény védekezéssel tartották, sőt növelték előnyüket, a mérkőzésen 9 kétperces büntetést szedtek össze. Az emberelőnyök sem segítettek Koreán, és a végére, számukra vállalható, 8 gólos vereséget szenvedtek. Ezzel a fehéroroszok biztosították helyüket a folytatásban, míg Dél-Korea várhatóan búcsúzik majd.
Orosz csapat – Szlovénia 31-25
Az első körben brillírozó szlovénok a megfiatalított orosz csapattal találkoztak. A fogadóirodák toronymagas esélyesként kezelték Bombacékat, de a pályán máshogy alakultak a dolgok. Kosorotov és Soroka vezérletével beindultak az oroszok, 5-5 után folyamatosan a vezetésüket mutatta az eredményjelző. Szlovén oldalról Dolenec, Bombac és Gajic is gólokat szerzett, de a szünetre 3 gólos hátrányt szedett össze Vranjes csapata.
A második félidőben repülőrajtot vettek az oroszok, hétgólos előnyt tudtak építeni, Shishkarev és Kosorotov is elemében volt ekkor. Vranjes keverte a kártyákat, érkezett Stas Skube irányítani, és Szlovénia megkezdte a felzárkózást. Az apró szlovén vezérletével az 53. percre három gólra jöttek fel, de a hajrában – főként Gajic révén – kihagyott ziccerek és hétméteresek megpecsételték sorsukat. A meccs legjobbja Kireev volt, 44%-os teljesítményével az oroszok a nap legnagyobb meglepetését szolgáltatták.
Kép: IHF Facebook oldala