A csoport első helye a tét az Európa-bajnoki selejtező 5. csoportjában. A mieink a VB 4. helyezett spanyol-válogatottal játszanak Tatabányán, majd szombat este Santanderben.

A novemberi kontinens tornának Szlovénia, Montenegró és Észak-Macedónia ad otthont. A mérkőzéseket Ljubljanában, Celjében, Podgoricán, és Szkopjéban bonyolítják le. 

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE A SPANYOLOK ELLENI EB-SELEJTEZŐKRE
Kapusok: 
Janurik Kinga (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szemerey Zsófi (Motherson-Mosonmagyaróvári KC), Szikora Melinda (SG BBM Bietigheim, német)
Jobbszélsők: Faluvégi Dorottya (Győri Audi ETO KC), Kovács Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lukács Viktória (Győri Audi ETO KC)
Jobbátlövők: Albek Anna (Tus Metzingen, német), Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Planéta Szimonetta (DVSC Schaeffler)
Irányítók: Kajdon Blanka (Vasas SC), Kuczora Csenge (Váci NKSE), Vámos Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: Bordás Réka (DVSC Schaeffler), Helembai Fanny (Váci NKSE), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: Háfra Noémi (Győri Audi ETO KC), Hornyák Dóra (DVSC Schaeffler), Kácsor Gréta (Váci NKSE), Szöllősi-Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: Fodor Csenge (Győri Audi ETO KC), Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (Győri Audi ETO KC)
Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir

A Bajnokok Ligája csoportkörének hajrához érkeztünk. A két magyar együttes közül a kedvezőbb helyzetben lévő Szeged a Máthé Dominikot nélkülöző Elverumhoz utazik, a Veszprém a listavezető Kielcét látja vendégül.

Kedd

Európa-liga

18:45 AEK Athén – Sporting

18:45 GOG – Benfica

18:45 Gorenje – AIX

18:45 Magdeburg – Savehof

18:45 Riihimen – Lemgo

18:45 Tatabánya – Eurofarm (sport1)

18:45 Toulouse – Winterthur

20:45 Bidasoa – Füchse Berlin

20:45 La Rioja – Nexe

20:45 Nimes – Kadetten

20:45 Wisla Plock – Presov

Szerda

Bajnokok Ligája

18:45 Elverum – Pick Szeged (sport1)

20:45 Flensburg – Porto

20:45 Montpellier – Aalborg (sport1 23:15)

Női Európa-bajnoki selejtező

17:00 Görögország – Fehéroroszország

17:00 Törökország – Izland

17:05 Románia – Dánia

18:00 Magyarország – Spanyolország (M4sport)

20:00 Feröer-szigetek – Ausztria

Csütörtök

Bajnokok Ligája

18:45 Bukarest – PSG

18:45 Telekom Veszprém – Kielce (sport1)

20:45 Zagreb – Kiel (sport1)

Bundesliga

19:05 Hannover – Lemgo

19:05 Melsungen – Hamburg

19:05 Minden – Rhein Neckar

19:05 Stuttgart – Wetzlar

Női Európa-bajnoki selejtező

18:00 Horvátország – Franciaország

18:00 Litvánia – Svájc

18:00 Szerbia – Svédország

18:30 Németország – Hollandia

20:00 Portugália – Szlovákia

Péntek

Férfi bajnokság

18:00 Balatonfüred – Kecskemét

Szombat

Férfi bajnokság

17:00 Budakalász – Tatabánya

17:30 Pick Szeged – FTC

18:00 Dabas – NEKA

18:00 Eger – Csurgó

18:00 Gyöngyös – Komló

18:00 Telekom Veszprém – Veszprémi KKFT

Női Európa-bajnoki selejtező

16:00 Hollandia – Németország

16:10 Dánia – Románia

17:00 Svédország – Szerbia

17:30 Ausztria – Feröer-szigetek

20:00 Spanyolország – Magyarország (M4sport)

Vasárnap

Női Európa-bajnoki selejtezők

15:00 Szlovákia – Portugália

15:30 Fehéroroszország – Görögország

16:00 Svájc – Litvánia

17:00 Izland – Törökország

17:30 Franciaország – Horvátország

Bundesliga

14:00 Magdeburg – Bergischer

16:00 Balingen – Kiel

16:00 Erlangen – Lübbecke

16:00 Leipzig – Flensburg

fotó: MKSZ facebook oldala

 

4246 megtekintés.

Megosztás