A Szeged és a Veszprém Bajnokok Ligája mérkőzésein kívül három csapatunknak is szurkolhatunk az EL új idényében.

Elsőként a Balatonfüred lép pályára az Európa-liga „C” csoportjában, ellenfele a spanyol bajnokságban hétvégén az Ademar otthonában tizenegygólos vereséget (43-32) szenvedő, jelenleg harmadik helyen álló Granollers együttese lesz. A fürediek számára nem lehetetlen a továbbjutás elérése, egy győztes nyitány nagy lökést adhatna a folytatásra.

A „kis” Veszprém a selejtezők legnagyobb szenzációját mutatta be a Chambery kiejtésével. Konkoly Csaba legénysége újabb nehéz feladat előtt áll. Első ellenfelük a nemrégiben Blaz Blagotinsekkel erősítő Göppingen csapata lesz Németországban, akiknek manapság nem megy a Bundesligában, a legutóbbi öt mérkőzésükből csak egyet nyertek, ám így is ők a találkozó esélyesei.

A Ferencvárosnak remekül sikerült a főpróba, a Veszprém elleni bajnokit 40-23-ra megnyerték. Az izlandi bajnokság éllovasa ellen is győzelmi esélyekkel léphetnek pályára, a Valur a legutóbbi tizenhat hazai mérkőzését győzelemmel zárta, de a fogadóirodák is zöld-fehér győzelmet jósolnak.

A Bajnokok Ligájában a Szegednek kötelező a győzelem az Elverum ellen, különben a csoportja utolsó helyére csúszik, ezzel a továbbjutás is komoly veszélybe kerül. Figyelmztető jel lehet, hogy egy évvel ezelőtt a norvégok nyerni tudtak a Tisza-parton (30-34). A bajnoki rangadót is elvesztették a szegediek a Veszprémmel szemben, az ott mutatott első félidei játék a norvégok ellen is kevés lenne.

A Telekom Veszprém legutóbb a 2002-ben játszott a Magdeburggal négy mérkőzést. Abból két találkozó a Bajnokok Ligája döntője volt, ahol a hazai 23-21-es siker után a visszavágót 30-25-re elvesztette a magyar bajnok, így a németek vitrinjébe került a trófea. A német bajnok önbizalomtól duzzadva, friss klub-világbajnokként érkezik Veszprémbe, a vasárnapi döntőben hosszabbítás után (41-39) gyűrték le a BL címvédő Barcelonát.