Az EHF csütörtök délelőtt hozta nyilvánosságra a fix BL-csoportkörös hellyel rendelkező csapatokat, illetve azokat az együtteseket, amelyek kérvényezték a szabadkártyát. A pályázatokat június 4-ig kellett beadni, míg a végső döntést június 21-én hozzák meg. A csoportkör sorsolását június 27-én tarják Bécsben.

Az Európa-ligára június 24-ig kell leadni a pályázatokat, addigra már ismert lesz, hogy mely 16 csapat indulhat a BL-ben.

Alapesetben 9+1 csapat helye lenne biztos, viszont az európai klubrangsor negyedik helyén álló nemzet Oroszország, őket viszont határozatlan időre kizárták a sorozatból.

• Buducnost Bemax (montenegrói)
  • HB Ludwigsburg (SG BBM Bietigheim – német)

Ezenkívül legjobb EL-szereplő nemzet is kapott egy helyet, ezáltal a dán bajnokság második helyén végző Nykøbing Falster Håndboldklub is biztos csoportkörös.

A maradék hét szabadkártyás helyre 10 klub pályázott: 2-2 magyar, norvég és román, illetve 1-1 német, dán, francia és horvát együttes.

Győr: magyar bajnoki második, illetve BL-győztes

Odense: Dán bajnokság bronzérmese, a BL-ben a csoportkör második helyén végzett, majd a negyeddöntőben a későbbi ezüstérmes Bietigheim 60-58-as összesítéssel ejtette ki.

Brest: Francai bajnokság ezüstérmese, a BL-csoportkör harmadik helyén végzett, a nyolcaddöntőben az FTC ellen esett ki.

Storhamar: norvég bajnokság második helyén végzett, illetve EL-győztes

Debrecen: A magyar bajnokság 4. helyén végzett, illetve a BL-ben a csoportkört az 5. helyen zárta, a nyolcaddöntőben a címvédő Vipers ellen esett ki.

Rapid: Román bajnokság ezüstérmese, illetve a BL-ben a „B” csoport 7. helyén végzett, ezzel nem jutott tovább.

Sola: norvég bajnoki harmadik, illetve az EL-csoportkör során csoportelső lett, majd a negyeddöntőben a későbbi bronzérmes Nantes ellen maradt alul.

CS Gloria 2018 BN (Bistrita): román bajnoki bronzérmes, EL-ezüstérmes

Prodravka: A horvát bajnokságot hibátlanul nyerték meg (24 meccs 24 győzelem), illetve az EL-csoportkörben második helyen végeztek, majd a negyeddöntőben kettős vereséggel estek ki.

Dortmund: Német bajnoki negyedik (a 2., illetve a 3. helyen végző együttes sem kérvényezte a szabadkártyát), az EL-selejtezőben a későbbi negyedik helyezett ellen kettős vereséggel búcsúztak.

Azt már korábban ismert volt, hogy a Mosonmagyaróvár nem pályázza meg a BL-indulást.

„Jelenleg a klub nem tart még ott, hogy a Bajnokok Ligájában induljon, az Európa Ligát viszont mindenképp megpályázzuk. Sokkal nagyobb sportértéknek tekintjük az Európa Liga Final Fourba való eljutást, illetve jelen pillanatban nekünk anyagilag is óriási megterhelés lenne a BL. De jövőre is a céljaink között szerepel, hogy a harmadik helyet elérjük” – fogalmazta meg a bajnokságra vonatkozó reményeket Szász-Fejér István.

A 2023/24-es szezon 16 csapata közül három biztosan nem szerepel jövőre a BL-ben, a dán Ikast, illetve a két csoport utolsó helyén végző együttes a Savehof és a Lubin.