A magyar válogatott Brazília, a svédek pedig Izland ellen gyűjtötték be a két pontot.

A magyar válogatott nem jó játékkal, de nagyot küzdve, néhány remek egyéni teljesítménynek köszönhetően megszerezte a két pontot Brazília ellen. Mintaszerű volt a magyar válogatott kezdése, hamar 9-3 állt az eredményjelzőn. Ezt követően azonban visszaesett a koncentráció szintje, a magyar hibákból pedig építkezett a brazil együttes, így az első félidő végére ismét döntetlen állt az eredményjelzőn. A második félidő megint csak hullámzó volt, de Mikler Roland és Lékai Máté „money time-ban” nyújtott remek teljesítménye elég volt a győzelemhez.

A svéd csapat pedig Izland legyőzésével növelte a magyar válogatott továbbjutási esélyeit. A svédek szintén remekül kezdtek, Izland azonban fel tudott zárkózni – annak ellenére, hogy Palmarsson mellett Magnusson is kidőlt. A második játékrészben viszont már nem volt valójában kérdés, hogy ki nyeri a találkozót, a svédek végül magabiztosan gyűjtötték be a két pontot. Ezzel biztos a hazai csoportelsőség, kérdés, hogy az utolsó körben hogyan állnak majd a Portugália elleni mérkőzéshez.

Brazília-Magyarország 25-28

Izland-Svédország 30-35

Kiemelt kép: MKSZ/Kovács Anikó