Handballexpert

Minden, ami kézilabda

Nagyarányú norvég győzelem a nap csúcsrangadóján 

Megszerezte első pontjait a norvég és szlovén válogatott, de Angola is győzelemmel folytatta a tornát, míg a franciák négygólos győzelmet arattak Chloé Valentini vezérletével.

A Brazília – Magyarország mérkőzésről (24-25) itt olvashatnak. 

Dél-Korea – Szlovénia : 23-30 (12-14) 

Hiába aratott meglepetés győzelmet Dél-Korea az első fordulóban a német válogatott felett, jó formáját a második fordulóra nem tudta tovább menteni, ahol az Ana Gros vezette szlovén csapat állta útját Henrik Signell alakulatának. Az első félidő derekáig sikerült még a vezetést is tartani a koreaiaknak, azonban a hajrában már a szlovéneknél volt az előny, amit a második játékrészben sem engedtek ki a kezeik közül. Többször volt a különbség a két együttes között nyolc-kilenc találat, egyszer még a közte tíz is megvolt Dragan Adzicéknak, azonban a végső dudaszóra hét gól maradt az előnyükből. Ezzel Szlovénia két ponttal és mínusz egyes gólkülönbséggel áll az “A” csoportban, míg a szintén két pontos dél-koreaiak gólkülönbsége mínusz hat.
A mezőny legeredményesebb játékosa Tamara Mavsar és Bitna Woo lett hét-hét találattal, de Tjasa Stanko is hatszor volt eredményes. A kapuban Saeyoung Park kilenc védést mutatott be, ami 27%-os hatékonyságot eredményezett, míg a másik oldalon Maja Vojnovic 38%-on és 13 védéssel zárt. 

Svédország – Németország : 31-28 (19-12) 

Felemás előjelekkel várhatták a vasárnap délutánt a felek, hiszen a svédek egy fantasztikus Norvégia elleni siker után léphettek pályára (32-28), míg a németek egy csalódáskeltő dél-koreai vereséget követően szerettek volna javítani (22-23). Azonban ez az összecsapás sem úgy sikerült, ahogy azt Markus Gaugisch szerette volna, hiszen egyetlen másodpercig sem vezettek a hatvan perc alatt, míg a lényegi kérdések már az első játékrészben eldőltek, amikor a svédek hétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre. Bár a második félidőt 16-12-re elveszítette Tomas Axner együttese, de a kispadról minden mezőnyjátékos pályára léphetett és góllal segítette válogatottját – még Johanna Bundsen is betalált egyszer a kapuja előteréből. Jenny Carlson hét góljával a mezőny legeredményesebbje lett, mellette Nina Koppang, Jamina Roberts, Linn Blohm, Emma Lindqvist és Nathalie Hagman is háromszor volt eredményes. A másik oldalon Alina Grijseels, Julia Maidhof és Jenny Behrend öt találattal zárt. A kapusok közül Johanna Bundsen emelkedett ki; 39%-os hatékonysággal és 17!! védéssel vette ki a részét a győzelemből.  

Dánia – Norvégia : 18-27 (8-14) 

Azt már megszokhattuk a skandináv csapatoktól, hogy egy vereséget követően nem dőlnek kardjukba, de ekkora különbségre aligha lehetett számítani a két válogatott között. Pedig a norvégok végig uralták a mérkőzést a dánoknak esélyt sem adva a felzárkózásra, akik magukhoz képest nagyon gyengén játszottak. Mindössze 39 lövést eresztettek el a norvég kapura, ahol Katrine Lunde 7/8-as mutatóval és 88%-al zárt, de Silje Solberg is kilenc védéssel és 35%-os hatékonysággal járult hozzá a győzelemhez. Mindezek mellett négy üreskapus gólt is kaptak a dánok, akiknél Trine Ostergaard öt találatig jutott, a kapuban Sandra Toft és Althea Reinhardt is négyszer-négyszer hárított. Thorir Hergeirsson alakulatában Veronica Kristiansen és Kari Brattset Dale egyaránt hatszor volt eredményes, de Stine Oftedal, Stine Skogrand és Sanna Solberg is három gólt jegyzett. Ezzel a győzelemmel Norvégiának is meglettek az első pontjai az olimpián, míg a dánok továbbra is két ponttal állnak az “A” csoportban.  

Angola – Spanyolország : 26-21 (14-15) 

Igen! Nem elírás, mindössze hat találatot jegyeztek a spanyolok a második játékrészben, ami meg is pecsételte Ambros Martinék sorsát. Az ex-győri vezetőedző válogatottja két mérkőzés alatt 39 találatig jutott, ami a mezőnyben a legkevesebb – ettől tizeneggyel dobtak többet a szintén csoportutolsó helyén álló németek. Az összecsapást egyébként Angola kezdte jobban, de a spanyolok folyamatosan egyenlíteni tudtak, majd 7-6-nál a vezetést is sikerült átvenniük, amit a szünetig meg is tartottak. A fordulást követően azonban rövidzárlat keletkezett a gépezetben és egy 7-0-ás szériával Carlos Viver lányai bebiztosították a győzelmet, egy elég gyenge színvonalú mérkőzésen. Vilma Nenganga a találkozó és az angolaiak legeredményesebbje lett hét találattal, de csapattársa Juliana Machado is hatig jutott, míg a kapuban Marta Alberto 37%-on zárt. A spanyoloknál Carmen Campos hat gólt jegyzett, míg a kapuban Mercedes Castellanos 7/23-as mutatóval teljesített. 

Franciaország – Hollandia : 32-28 (17-14) 

Hazai pályán ráadásul címvédőként, aligha lehetett más a cél a francia válogatottnál, mint magabiztos győzelem és a közönség kiszolgálása a nap záró összecsapásán. Ennek megfelelően indult a találkozó, azonban a félidő felére a hollandoknál volt az előny, akiknél továbbra is Lois Abbingh és Angela Malestein volt a gólfelelős. A hajrára azonban új erőre kapott a házigazda és háromgólos előnnyel vonulhatott pihenőre. A folytatásban kettőnél közelebb nem tudott zárkózni Per Johansson alakulata, ami azt eredményezte, hogy a franciák négy ponttal állhatnak csoportjuk élén. Kiemelkedően játszott Chloé Valentini aki tíz találatig meg sem állt, de Hatadou Sako 10/24-es mutatója is igazán tekintélyt parancsoló, amihez 42%-os hatékonyság párosul. A másik oldalon a már említett Malestein hét, míg Abbingh hat találattal zárt. 

A csoportok állása:

Forrás: olympics.com, eredmenyek.com 
fotó: IHF – X oldala 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük