img-0

Handballexpert

Minden, ami kézilabda

img-1

Három végletekig kiélezett csata és egy hatalmas meglepetés – a szerdai játéknap összefoglalója

Drámai negyeddöntők után német-spanyol és szlovén-dán elődöntőket rendeznek a férfi tornán.

Izgalmas napot várhattunk szerdán az olimpián a férfi negyeddöntők napján, minden párosítás tartogatott érdekességeket és pikantériát. Nem is okoztak csalódást a mérkőzések, aki végignézte őket, a kézilabda sava-borsát láthatta, rengeteg meglepetéssel és drámával.

Spanyolország – Egyiptom 29-28 (h.u., 8-12, 25-25)

Előzetesen a tornán nyújtott eddigi teljesítmény alapján Egyiptom számított a mérkőzés esélyesének, amely már alapjában véve egy meglepetés, de az biztos, hogy a spanyolok messze voltak a régebbi, meggyőző formájuktól. A találkozó rendkívül feszülten indult, hat percig nem tudtak betalálni a csapatok, az első gólt aztán a végig remekül játszó Yahia Elderaa szerezte. Egyiptom igyekezett igazolni, hogy a csoportkörös teljesítménye nem kifutott eredmény volt, és a félidő nagyrészében náluk is volt az előny, sőt, a legnagyobb különbség pont a játékrész végére alakult ki, Zein hétméteresével négy góllal vezettek (8-12).

A fordulást követően is úgy tűnt, hogy Juan Carlos Pastor csapata tudja kontrollálni a mérkőzést, őrizték az előnyt, de a hajrára feléledtek Dusebajevék: az utolsó tíz percben ledolgozták háromgólos hátrányukat, Tarrafeta góljával a 60. perc derekán egyenlítettek. Egyiptom támadhatott az elődöntőért, azonban Perez de Vargas védett, így hosszabbítás következett.

Itt is végletekig kiélezett volt a párharc, de már a spanyolok irányították, általában náluk volt a vezetés (Casado, majd Gomez góljaival), a fordulást követően pedig meg is tartották ezt: ismét Gomez szerzett két gólt, és a 70. perces büntetőjére már nem volt válasza Yahia-éknak, Hesham lövését védte Perez de Vargas, így a spanyolok jutottak elsőként az elődöntőbe.

Gólszerzők: Gomez 9 (4), Tarrafeta 6, Casado 4, A. Dusebajev 3, Fernandez 2, Odriozola 2, Serdio 1, J. Rodriguez 1, D. Dusebajev 1 ill. Y. Elderaa 8, S. Elderaa 6 (2), Hesham 5, Sanad 3, Adel 3, Zein 2, Elwakil 1

Kapusok: Perez de Vargas 17/45 (38%, 2 hétméteres) ill. Aly 12/38 (32%), Hendawy (0/1)

 

Németország-Franciaország 35-34 (hosszabbítás után)

A házigazda ellenfele az a német válogatott volt a negyeddöntőben, amelyik eddig ezen az olimpián remek teljesítményt nyújtott, így Guillaume Gille együttese nem számíthatott könnyű meccsre, már csak azért sem, mert a gallok viszont eddig összességében tudásuk alatt játszottak.

Most viszont ők kezdtek jobban, megérkezett a korábban hiányolt sebesség a támadójátékukba, ráadásul Vincent Gerrard egészen fantasztikusan védett a meccs elejétől fogva, a kezdeti pengeváltások után 10-7-re ők tudtak elnyúlni a franciák.  A németek ebben a periódusban azért küzdöttek, hogy meccsben maradjanak, és ez végül fontos is volt utólag. A félidő végére közelebb jött Alfred Gislason csapata, de alapvetően francia fölény volt jellemző a meccsre.

És a második félidőben sem változott döntően a meccs képe. Gerrard továbbra is remekül védett, viszont a német kapuba is megérkezett a markáns teljesítmény David Späth beállásával, ennek megfelelően végig szoros volt a meccs, de a franciáknak komoly esélye volt megnyerni a találkozót de nagyot hibáztak, a hosszabbításban pedig a németek voltak élesebbek, és Renars Uscins bombagóljának köszönhetően megnyerték a meccset. Így ez volt Nikola Karabatic utolsó mérkőzése.

 

Dánia-Svédország 32-31

A skandináv rangadón is nagy csatát várhattunk, és ez meg is valósult, de nem feltétlenül úgy, ahogy azt várhattuk. A kezdeti gólváltás után a dánok ragadták magukhoz a kezdeményezést, Nikolaj Jacobsen együttese 10-6-ra vezetett, utána azonban elképesztő módon feljavult a svéd védekezés, fantasztikusan tartották meg a dán belső hármast, ennek megfelelően hamar közelebb is tudtak jönni, sőt a félidő végén többször vezettek is a svédek, de végül döntetlen állt az eredményjelzőn.

A szünetet követően jobban kezdtek a dánok, de nem tudtak nagy előnyt kialakítani, de olyan pillanatok is voltak, amikor a svédek tudták a maguk javára billenteni a derbit. Végül Dánia egy kicsivel valóban jobban játszott, de remek találkozót láthattunk, amelyen a svédek sem voltak messze a továbbjutástól.

 

Norvégia – Szlovénia 28-33 (12-16)

Az első három találkozó hihetetlen izgalmai után nem gondoltuk, hogy a nap legnagyobb meglepetése még hátra van. A szlovének gyakorlatilag végig vezettek a mérkőzésen, és a korábbiakhoz képest viszonylag simán, az utolsó percekre kérdést nem hagyva jutottak az elődöntőbe. Jancék először a 8. percben szerezték meg a vezetést (4-5), a félidőre pedig néggyel is elléptek. A második játékrészben a norvégok hiába próbálkoztak, három gólnál közelebb csak kétszer jutottek, a 47. percben Sagosen (22-24), majd a 48.-ban Setterblohm (23-25) jelentett némi reménysugarat, de Dolenecék ezután is vissza tudták állítani a megnyugtató, 3-4 gólos differenciát, sőt, Zarabec góljával az 55. percben már öttel is vezettek, az utolsó percek pedig innentől már csak reményvesztett norvég próbálkozásokat hoztak.

Gólszerzők: Blonz 7 (1), Setterblohm 4, Björnsen 4, Gröndahl 4 (2), Sagosen 3, Gullerud 2, O’Sullivan 1, Lyse 1, Reinkind 1, Overby 1 ill. Vlah 11 (1), Janc 9, Blagotinsek 3, Kodrin 3, Bombac 2, Mackovsek 2, Dolenec 2 (1), Zarabec 1

Kapusok: Bergerud 9/36 (25%, 2 hétméteres), Saeveraas 1/6 (17%) ill. Ferlin 9/30 (30%, 1 hétméteres), Lesjak 1/8 (13%)

 

Kiemelt kép: IHF

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük