Nyert SEHA-ligát a Veszprémmel, játszott Balatonfüreden, Gyöngyösön és Vácon is. Kipróbálta magát Németországban és Görögországban is, jelenleg pedig itthon a Lajosmizse, a klubvilágbajnokságon pedig a Sydney Uni csapatának kapuját védi. Új résszel jelentkezik a Belemenés Plusz, podcastünk különkiadása. Rózsavölgyi Gergővel beszélgettünk: ez csak egy kivonata a beszélgetésnek, a teljes interjút kedden a YouTube-on és a Spotify-on hallgathatod meg.
Gergő a magyar utánpótlás válogatottak színeiben többek között 2014-ben ifjúsági Eb-döntőt játszott, 2017-ben pedig junior vb-ötödik lett – ahol „hatalmas…kis csalással” kaptak ki a negyeddöntőben az Aleix Gomezzel és Dani Dujshebaevvel felálló spanyoloktól. A pályafutása azonban más irányt vett, így nem futotta be azt a karriert, amit a fent említett ellenfelek. Arról, hogy mit csinálna másképp a karrierjét illetően, visszatekintve így vélekedett:
– Nem lennék mindenkivel ilyen közvetlen. Azt tudni kell rólam, hogy bárkivel öt perc után meg tudnék inni egy sört. De utólag belegondolva mindig csak a kárát láttam, hogy mindenkinek segítettem és azt gondoltam, hogy, ha segítek, akkor ő ezt majd egyszer visszaadja. Mindenképpen beleállnék a konfliktusokba, akár a csapattársaimmal is, nem lennék visszahúzódó. Csak a saját érdekeimet helyezném a szemem elé, hogy én szeretnék a világ legjobb játékosa lenni és az sem érdekelne, hány emberrel kell összevesznem, vagy ha nem kedvelnének ezért. – vélekedik Gergő arról, hogy mit csinálna másképp a pályafutásával kapcsolatban. – Sokkal többet elemeztem volna a saját mozgásomat, valamint nagyobb hangsúlyt fektetnék a mentális felkészülésbe, mert egy kapusnak szerintem sokkal fontosabb, hogy mennyire van ott fejben egy meccsen, mint az, hogy mennyire van a topon fizikálisan.
A külföldi kalandok már profiként is a részét képezték az életének, hiszen Németország mellett Görögországban is megfordult.
– Németországban már kezdett megfogalmazódni bennem az, hogy elegem van abból, hogy bármit eltervezek, megnézem minden szemszögből, a következő nap felborul. Edzek, mint a bolond, aztán soha nem jön össze semmi. Nyilván ebben én is hibás voltam, mindig azt hittem, majd a következő helyen jobb lesz. Hát mindig csak szarabb lett. Aztán Görögországban már éreztem, hogy a bajnokság nem a legbikább, és onnan jöttem haza Ceglédre.
És ha már külföld, az idei klubvilágbajnokság – amelyet a Veszprém nyert meg – egyik üde színfoltja volt, hogy nemcsak a bakonyiaknak, hanem egy másik magyar játékosnak is szoríthattunk. A Sydney Uni megkeresését így elevenítette fel Gergő:
– Amikor kint voltam az AEK Athénban játszani, volt egy francia csapattársam, aki korábban már játszott ebben a csapatban, így ő volt a kapcsolattartó köztem és a csapat között. Korábban is kerestek, de akkor még profi szerződésem volt, ezért elvetettem ezt a kérdést. Tavaly Egyiptomban forgattunk egy reklámfilmet és akkor jött egy email, hogy nem mennék-e ki Sydney-be játszani az óceániai bajnokságon. Hétfőn jött az email, szerdán már úton voltam Ausztráliába.
Szeretnéd megtudni, hogy…
- …melyik sztárkézilabdázóval Fortnite-ozott Gergő?
- …kik voltak azok az edzők, akik leginkább hatással voltak rá?
- …mit kapott Ausztráliában a kézilabdával kapcsolatban?
- …mit gondol a leginkább fejlesztendőnek a magyar utánpótlásképzésben?
- …láthatjuk-e jövőre is a Sydney színeiben?
Akkor hallgasd meg keddtől a teljes beszélgetést a YouTube-csatornánkon, vagy a Spotify-on.
Kiemelt kép forrása: Sydney Uni Handball Club / Facebook.
Vélemény, hozzászólás?