Handballexpert

Minden, ami kézilabda

Nem volt esély Flensburgban

Az Európa-liga harmadik fordulójában a Tatabánya az előzetesen legnehezebbnek ígérkező mérkőzését játszotta a Bundesliga egyik legnagyobb esélyese otthonában, a várakozások pedig beigazolódtak.

Már a találkozó legelején közétett hat, majd hét gól különbséget az észak-német csapat – már ekkor is Pedersen és Horgen volt a két leggólerősebb játékos (9-2), akik a meccs végére a legtöbb gólt szerezték. Érdemben nem is sikerült ennél közelebb kerülni a meccs további szakaszaiban sem, Lasse Möller góljával már az első félidő 29. percében kialakult a tízgólos differencia, a félidőben pedig kilenc volt közte (22-13).


Sajnos a kapusteljesítményben is megmutatkozott a különbség, a németeknél Buric és Möller is 30% fölötti teljesítményt produkált, míg Bartucz és Székely 20% alatt maradtak. A második játékrészben tovább is nyílt az olló, Pedersen nyolcadik gólja pedig már 13 gólos különbséget jelentett. A félidő közepén némileg sikerült kozmetikázni az eredményt, tízen belülre azonban ekkor sem sikerült férkőzni. Ezt követően ismét begyújtották a rakétát a németek, és az 53. percben az addigi legnagyobb, 16 gólos különbség is kialakult Blagotinsek góljával. Mindez a találkozó végéig már nem is változott érdemben, a németeknél Horgen, Knutzen, Pedersen és Gottfridsson találataira csak Enomoto, Dissinger és Toniazzo Lemos válaszolt, a végeredmény pedig 44-27 lett.

A Tatabánya így továbbra is 4 ponttal áll a G-csoportban, a vereség ellenére továbbra is a Flensburg mögötti második továbbjutó hely legnagyobb esélyese.

SG Flensburg-Handewitt – MOL Tatabánya KC 44-27 (22-13)
EHF Európa-liga, G-csoport, 3. forduló

Gólszerzők: Pedersen 14, Horgen 9, Golla 5, Smits 4, L. Möller 4, Kirkelökke 2, Blagotinsek 2, Pytlick 1, Gottfridsson 2, Knutzen 1 ill. Ntanzi 6, Plaza Jimenez 3, Pedro Rodriguez 3, Enomoto 3, Krakovszki 3, Maras 2, Dissinger 3, Topic 2, Toniazzo Lemos 2

Kapusok: Buric 6/19 (32%), Möller 8/22 (36%) ill. Bartucz 4/24 (17%), Székely 2/19 (11%), Radvánszki 1/3 (33%)

Fotó: MOL Tatabánya KC hivatalos oldala

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük