Handballexpert

Minden, ami kézilabda

Gólgazdag fővárosi csata, komoly meglepetések – A hatodik BL-játéknap összefoglalója

DINAMO BUKAREST – SPORTING CP 33-29 (13-15)

A forduló egyik legjobban várt találkozóját kisebb meglepetésre Bukarestben rendezték, hiszen a hazai pályán mindig meggyőző román gárda a csoport élén álló portugál bajnokot fogadta, ahol a Sporting számára fontos lett volna a győzelem, hogy az Észak-Macedóniában elszenvedett pontvesztést feledtessék, és bizonyítsák a kétkedőknek, hogy valóban a csoport első régiójában van a helyük. A mérkőzés a két izlandi légiós, az egyik oldalon Thrastarsson, a másikon Thorkelsson gólpárbaját hozta, mindkét játékos 6-6 gólt szerzett, a mérkőzés pedig hasonlóan szorosan alakult sokáig, az első félidő hajrájában éppen Thorkelsson három egymás utáni góljával kétgólos előnyre tettek szert a vendégek. A fordulást követően azonban David Davis alakulata kezdett jobban, és egy 5-1-es rohammal máris náluk volt az előny, amelyet már nem is adtak ki a kezükből. A legnagobb különbség Langaro góljával alakult ki az 51. percben (27-20), így a Sporting hiába verte meg hazai pályán a csoport két legnagyobb esélyesét is, idegenben immár három fontos pontot is elveszített, így a szerdai mérkőzés után csak egy pont az előnye a fordulóban csak csütörtökön játszó Veszprém előtt. Rosta Miklós nem volt keretben a Bukarest csapatában.

Gólszerzők: Thrastarson 6, Langaro 6, Zein 6, Vujovic 4, Kasparek 3, Dedu 1, Djukic 1, Ladefoged Blazajewicz 1, Negru 1, Gomes 1, Pascual 1, Stanciuc 1, Akimenko 1 ill. Thorkelsson 6, Suarez Diaz 4, Gassama Cissokho 4, M. Costa 4, F. Costa 2, Gurri Aregay 2, Branquinho 2, Silva Oliveira 1, Portela 1, Martinez Cami Garcia 1, Höghielm 1, Salvador 1

Kapusok: Cupara 11/40 (28%), Iancu 1/1 ill. Kristensen 12/33 (36%), Aly 4/15 (27%)

FREDERICIA HK – ORLEN WISLA PLOCK 28-25 (13-11)

Óriási meglepetésre megszerezte története első győzelmét a Bajnokok Ligájában a dán Fredericia, a szenvedő fél pedig a BL-ben látványosan szenvedő Xavi Sabate alakulata volt. A lengyel bajnokot sokan a mezőny sötét lovaként tartották számon a szezon kezdetekor, azonban az azóta történtek azt bizonyítják, hogy a Plocknak még akár a továbbjutással is meggyűlhet a baja, ugyanis hat fordulót követően mindössze a hatodik helyen tanyáznak mindössze egyetlen győzelemmel, és messze a csoport élmezőnyétől. A dánok ezzel ellentétben úgy tűnik, hogy elkezdtek megérkezni a BL-be, múlt héten a Veszprém bajszát ráncigálták meg, most pedig összejött az első győzelem is Gudmundssonéknak, amely ráadásul egészen sima volt, hiszen a Plock egyszer sem vezetett a mérkőzésen. Már az elején egy meggyőző, négygólos előny alakult ki (15. perc, 8-4), innentől pedig Fazekasék már döntetlenre sem tudtak feljönni. Legközelebb az 52. percben tudtak kerülni ellenfelükhöz Mihic góljával (24-22), de a dánok ezután is vissza tudták építeni a négygólos előnyt, amely elegendőnek is bizonyult a végéig. A lengyel csapatban Fazekas Gergő 8/5-ös, Szita Zoltán 5/4-es mutatóval zárta a találkozót.

Gólszerzők: Andersson Moberg 9, K. Andersen 6, Taboada Dranquet 6, Martinusen 3, Kjeldgaard Andersen 2, Balstad 1, Pevnov 1 ill. Zarabec 5, Fazekas 5, Daszek 4, Szita 4, Mihic 3, Cokan 2, Piroch 1, Serdio 1

Kapusok: Frandsen 10/31 (32%), Fries 0/3 ill. Hallgrimsson 9/36 (25), Alilovic 0/1

HBC NANTES – HC ZÁGRÁB 32-29 (15-15)

A második fordulóban Aalborg ellen aratott fölényes győzelem óta három vereséget szenvedett el a Zágráb, akik mindenképp azért érkeztek Nantes-ba, hogy ezen a tendencián változtassanak, azonban az eddig 6 pontot gyűjtő, és eddig csak Aalborgban és Szegeden pontot vesztő francia házigazda ellen nagyon nehéz dolguk volt. A Nantes az esélyeknek megfelelően meg is nyerte a mérkőzést, bár a horvátok nagyon sokáig versenyben voltak. Még a félidőben is döntetlen volt az állás, Mandic ziccereket és hétméterest is hárított, azonban a második játékrész közepére a Nantes elsősorban a kapuba érkező Pesicnek köszönhetően át tudta venni az irányítást, és ha nem is meggyőző fölénnyel, de 1-2 góllal náluk volt az előny a végjátékig. A legnagyobb különbség az 57. percben alakult ki (30-26), innen pedig nem is tudott már visszajönni a Zágráb, a végeredmény háromgólos hazai győzelem lett.

Gólszerzők: Bos 7, Tournat 5, Briet 4, Minne 4, Ovnicek 4, Abdi 2, Avelange Demouge 2, Odriozola 2, Rivera 1, Noam 1 ill. Pavlovic 7, Kos 6, Bialiauski 5, Klarica 3, Glavas 3, Kavcic 2, Trivkovic 2, Srna 1

Kapusok: Pesic 7/18 (39%), Biosca 4/21 (19%) ill. Mandic 8/35 (23%)

INDUSTRIA KIELCE – AALBORG HANDBOLD 28-35 (12-18)

A továbbra is sok sérülttel küzdő Kielce otthonába ezúttal a Hoxert elvesztő Aalborg érkezett. Mindkét csapat egy drámai, egygólos győzelmet aratott az előző fordulóban, ezzel felfelé zárkóztak a csoport első hármasára, így mindkét csapat számára fontos volt, hogy ez a tendencia folytatódjon egy újabb győzelemmel. Előzetesen ez tűnt a forduló egyik legkiélezettebb ütközetének, de a fogadóirodák a hazai csapatot tartották esélyesebbnek. Ehhez képest a dánok 11-11-es állás után egy 7-1-es rohanással állva hagyták a lengyeleket a félidőig (12-18), akik ebből a pofonból már nem is tudtak felállni. Karalek góljával ugyan egyszer feljöttek három gólra (43. perc, 19-22), de az Aalborg ezután ismét visszaállította a hétgólos differenciát, amelyet meg is tartott a végéig. A Kielce számára a hazai pontok elvesztése mellett az is fájó lehet, hogy ennyire nem volt esélyük az eddig nem igazán kiemelkedő teljesítményt nyújtó tavalyi döntős ellen.

Gólszerzők: Maqueda 5, Moryto 5, Karacic 3, Gebala 3, Karalek 3, Nahi 3, Olejniczak 2, D. Dujshebaev 2, Wiaderny 1, Surgiel 1 ill. Arnoldsen 9, Thurin 7, Munk 5, Martins 4, Björnsen 4, F. Möller 3, Juul 2, Hald Jensen 1

Kapusok: Walach 4/26 (15%), Mestric 1/14 (7%) ill. Norsten 15/43 (35%)

Füchse Berlin-PSG 38-40 (20-20)

Ritka a kézilabda topszintjén a fővárosi csapat, most mégis két ilyen találkozott, raádásul először a történetük során. A mérkőzés pedig nem is okozott csalódást, fantasztikus támadójátékot láthattunk mindkét oldalon. 3-0-lal kezdett a Berlin, onnan jött azonban egy jobb párizsi futás, de a meccs elejét inkább a hazaiak uralták. Nagy volt a hullámzás a , gyakran változott a vezető csapat személye, végül azonban döntetlennel zártunk a szünet előtt.

A pihenőt követően meglepően jól kezdett a Paris Saint-German, és teljesen megváltozott a mérkőzés dinamikája is. Míg az első féldiőben állandó volt a hullámzás, később a Párizs stabilan tudott vezetni és egészen az utolsó percekig tartották az előnyüket, ezzel fontos győzelmet arattak, ráadásul meglepően jó támadójátékkal. Gidsel tízzel zárt, a másik oldalon Prandi jutott kilencig, a berlini kapuban 11, a vendégeknél 13 védés született.

BarcA Magdeburg 32-26 (16-11)

Az elmúlt években ez volt a férfi kézilabda egyik csúcspárosítása, most mégis az lehetett az érzésünk, hogy simább találkozóra számíthatunk, a Barca pedgi hozt azt, amit a papírforma alapján várhattunk tőlük.

Rögtön jól kezdett a Barca, vezettek 6-2-re, azt érezhettük, hogy jelezni akarják, ki ennek a meccsnek az esélyese. Azonban azt meg kell adni a Magdeburgnak, hogy próbáltak visszajönni, de a félidő végére megint nagyobb lett a különbség.

A második játékrészben pedig gyakorlatilag nem volt már kérdés, szinte végig hét gól körül mozgott a különbség. Egyértelmű, hogy jelenlegi formájában a Barca a jobb csapat. Aleix Gomez nyolcig jutott, a Magdeburgnál Zehnder zárt hattal.

Kiemelt kép: EHF

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük