A Veszprém a Füchse Berlint fogadta a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó játéknapján.
A bakonyiak már korábban bebiztosították elsőségüket az A-jelű nyolcas élén, így számukra csakúgy, mint a múlt heti, PSG elleni találkozó, presztízskérdés volt csupán a mai mérkőzés. A németek azonban korántsem vehették félvállról a találkozót, ugyanis a csoport második helyére is odaérhettek, de akár negyedikként is zárhattak.
Már a mérkőzés elején érezhető volt, hogy a németek számára bír téttel a meccs. Dejan Milosavljev kétszer is védett, míg támadásban ugyanennyiszer találtak be a németek, így négy perc után 2-0-ra vezettek a vendégek. Hugo Descat büntetőt hibázott, a berlini beállós, Mijajlo Marsenic háromszor is betalált. A hetedik percben született az első hazai gól Cindric révén, a kilencedik minutumban pedig már 4-4 állt az eredményjelzőn. A 11. percben 5-5-re álltak a csapatok, a következő 6 percben pedig csak egyszer volt eredményes a veszprémi csapat, míg a berliniek ötször is. Xavi Pascual időt is kért a 18. percben.
A következő két német támadás eladott labdával végződött, és két veszprémi gól után a Füchse is időt kért. A 26. percben talált be először Mathias Gidsel, ezzel 15-13-ra vezettek a németek. Azonban Nedim Remili passzívnál szerzett nagy gólja, majd Mikita Vajlupau találata után döntetlen volt ismét.
Az első játékrészben a Veszprém futott ellenfele és az eredmény után, ugyan Gidselt sikerült megfogni, azonban Tim Freihöfer, Marsenic, és Lasse Andersson együtt 15 gólig jutottak. A szünet előtt Vailupau hibázott ziccerben, így a németek 17-16-ra vezettek 30 perc után.

A második játékrész első tíz perce 22-20-szal zárult. Rodrigo Corrales csupán ötször tudott hárítani, így Mike Jensen érkezett a hazaiak kapujába. Remili és a Veszprém is több hibával játszott, és négygólos berlini előnyél időt is kért Xavi Pascual. Freihöfer nyolcadik találatával először volt öt a vendégek előnye. A berliniek rendre megtalálták az olykor egészen jó veszprémi védekezés ellenszerét.
A 47. percben 27-22-es hátrányban voltak Xavi Pascual tanítványai. Ezután 3-0-ás szakaszt produkált a Veszprém, 27-25 állt az eredményjelzőn a 49. percben. A következőkben nem tudott háromnál közelebb kerülni az Építők, és Mathias Gidsel is többször betalált. Az 55. percben az emberelőnyben támadó vendégek Andersson góljával, 31-27-re vezettek. Egy perccel később hét a hat elleni támadójátékkal rohamoztak a hazaiak, és 32-31-re zárkóztak az 59. percben Hugo Descat révén. Bő fél perccel a vége előtt Szergej Koszorotov lövését védte Milosavljev, a kipattanóból kiharcolt hétméterest Marguc értékesítette Az utolsó másodpercekben a hibátlanul lövő Freihöfer kilencedik próbálkozását is gólra váltotta, így megadva csapatának az esélyt a csoport második helyének megszerzésére. A Berlin 33-32-re nyert, a Veszprém tehát vereséggel zárta a csoportkört.
Legjobb góllövők: Marguc 5, ill. Freihöfer 9, Andersson 8, Marsenic 7
Nagy Ádám
Kiemelt kép: Istvánfi Szilvia
Vélemény, hozzászólás?