Közel harminc gólos győzelemmel kezdte a magyar válogatott az olimpiai kvalifikációs selejtezőtornát Győrben.

Elérkezett végre ez a hétvége is, a magyar női válogatott 2008 után lehet ott újra a sport legnagyobb ünnepén. A Kazahsztán elleni nyitómérkőzésen nem kellett sokáig izgulni a végeredményt illetően. A jóval szerényebb játékerőt képviselő ázsiaiak a mérkőzés elején még megpróbálták megnehezíteni a mieink dolgát, de épp egy kazah időkérés után indult be a magyar henger, a szünetig több mint tízgólos különbség alakult ki.

A második félidőben sem lassítottak a mieink, a fokozatosan fáradó kazahok ellen futószalagon jöttek a magyar könnyű gólok, viszont így a felállt fal elleni támadásokat nem sikerült kellő mértékben gyakorolni. A kapusok mellett csak Tomori és a 100. válogatottságát ünneplő Csiszár-Szekeres nem szerzett gólt. Védekezésbe előfordultak hibák, amik holnap már nem lesznek megengedhetőek, de összességében egy önbizalomnövelő, fölényes győzelemmel zárta a magyar csapat a találkozót, még a 2019-es világbajnokságon elért eredményt (39-15) is sikerült túlszárnyalni.

Magyarország-Kazahsztán 46-19 (20-8)

Fotó: MKSZ facebook oldal